در گزارش سئو سی اعلام شد؛

نمك زدایی از آب با دستگاه ایرانی در ۳ روستا اجرایی شد

نمك زدایی از آب با دستگاه ایرانی در ۳ روستا اجرایی شد مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: دستگاه نمک زدایی از آب با روش الکترودیالیز توسط محققان کشور ساخته و در ۳روستا اجرایی شد.دکتر نادرقلی ابراهیمی دبیر کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ستاد آب و انرژی معاونت علمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از فناوری هایی که در این ستاد مورد حمایت قرار گرفته بحث فناوری الکترودیالیز است که برای تصفیه و نمک زدایی آب استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون از این سامانه ها در روستاهای استان های بوشهر و خوزستان استفاده شده است، بیان نمود: یکی دیگر از طرح هایی که مورد حمایت ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست اجرا شده استفاده از روش نمک زدایی آب با روش الکترودیالیز است.
مشاور معاون علمی و فناوری با اشاره به اینکه این روش در یک روستا در استان خوزستان و ۳ روستا در استان بوشهر اجرایی شده است، بیان نمود: این فناوری در چارچوب یک دستگاه با ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب در شبانه روز در روستای بهشتی شهرستان شوش خوزستان و ۲ دستگاه با ظرفیت ۵۰ متر مکعبی و یک دستگاه به ظرفیت ۲۵۰ متر مکعبی در بوشهر (روستاهای علی اباد، عربی و حاج نوشاد) پیاده سازی شده است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه این دستگاه اخیرا در کشور بومی سازی شده است، بیان نمود: در واقع بهره بردار به شکلی شرکتهای آب و فاضلاب است و ما دعوت به مشارکت با بخش خصوصی شده ایم تا ستاد با لیزینگ بتواند محصولات شرکتهای دانش بنیان را به فروش برساند.
وی با تکیه بر اینکه وزارت نیرو مشتری اصلی این دستگاه ها است، اظهار داشت: این فناوری برای نمک زدایی آب های لب شور به صرفه تر از سیستم های نمک زدایی RO هست و می تواند برای نمک زدایی منابع آب زیرزمینی در سرتاسر کشور مورد استفاده قرار گیرد.
به گفته دبیر کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، اولویت اول ما تأمین آب مردم است که با فناوری قابل حل است اما باید بخش هایی همچون وزارت نیرو و.... روی کار بیایند و این فناوری ها را از شرکتهای دانش بنیان خریداری کنند.

1399/11/07
23:29:36
5.0 / 5
1185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو