نزدیك شدن محققان ام آی تی به ساخت تراشه ای نزدیك به مغز انسان

نزدیك شدن محققان ام آی تی به ساخت تراشه ای نزدیك به مغز انسان سئو سی: محققان ام آی تی با پیشرفت در «محاسبات نورومورفیك» اعلام نمودند پیشرفت چشمگیری در تولید تراشه هایی نزدیك تر به كاركرد مغز انسان رسیده اند.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، تحقیقات جدید انتشار یافته در مجله Nature Materials نشان داده است پردازشگرهای مجهز به یادگیری ماشین با مصرف كم انرژی - 1000 برابر كمتر- وظایف تعریف شده را انجام می دهند و ازاین رو با افزودن توانایی های بیشتر هوش مصنوعی در تراشه مانند تشخیص صوت و تصویر می توان عملكردی نزدیك به مغز انسان را از یك پردازنده انتظار داشت.
تاكید این تحقیق روی تراشه های نورومورفیك است كه بر اساس محاسبات نورومورفیك تعریف شده است. این نوع محاسبات بر اساس پردازش دیجیتال و نه آنالوگ تعریف شده اند و درست مانند سیناپس مغز، ارسال اطلاعات با تغییر شدت سیگنال انجام می گردد. (در روش آنالوگ ارسال اطلاعات با استفاده از خاموش و روشن شدن جریان الكتریسیته انجام می گردد. )
بنابراین در تراشه نورومورفیك برای پردازش هوش مصنوعی، 1000 برابر انرژی كمتر از پردازش آنالوگ مصرف می گردد. این بدان معنا است در هر ضربه / jolt اطلاعات بیشتری بسته بندی و ارسال می گردد. این درست مانند ارسال كدهای مورس و صحبت كردن انسان است. در مورس خروجی و ورودی نقطه ای تعریف شده اما در گفتار انسانی، هر فرد می تواند داده های بیشتری را حمل كند.
بنابراین تراشه ای كه بر مبنای محاسبات نورومورفیك ساخته شود، قادر به شبیه سازی گفتار انسانی است و محاسبات انجام شده هم به مغز انسانی نزدیك تر می گردد.


5656


1396/11/08
13:23:57
5.0 / 5
3133
تگهای خبر: هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو