رئیس مؤسسه واكسن سازی رازی:

واكسن رازی كوو پارس پاسخگوی جهش های ویروس كرونا خواهد بود

واكسن رازی كوو پارس پاسخگوی جهش های ویروس كرونا خواهد بود به گزارش سئو سی رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی، اظهار داشت: واکسن رازی کوو پارس جهش های ویروس کرونا را پوشش می دهد.به گزارش سئو سی به نقل از مؤسسه واکسن سازی رازی، دکتر علی اسحاقی در حاشیه آئین امضای تفاهم نامه شروع کارآزمایی بالینی واکسن کرونای متعلق به مؤسسه رازی اظهار داشت: این واکسن پروتئین نوترکیب اسپایک ویروس کووید ۱۹ است و مطالعات آن از اسفندماه سال قبل شروع شد.
وی با اشاره به دریافت مجوز کمیته ملی اخلاق برای تست روی انسان اضافه کرد: یک بچ از واکسن نیز تولید شده و باید به تأیید سازمان غذا و دارو برسد تا مجوز آزمایش انسانی برای ما صادر شود. به محض دریافت مجوز ثبت نام از داوطلبان در سایت مؤسسه شروع خواهد شد و طبق معیارهایی که مؤسسه رازی هیچ دخالتی در آن ندارد، تیم کارآزمایی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی ایران تعیین و کارآزمایی بالینی در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) با راهبری این دانشگاه دو یا سه هفته آتی شروع می شود.
اسحاقی اشاره کرد: تا امروز سعی کردیم به دور از هیاهو و فضاهای سیاسی و رسانه ای، کار را کاملاً علمی پیش ببریم تا بتوانیم واکسنی مفید برای مردم بسازیم.
رئیس مؤسسه رازی ساخت این واکسن را کاری بزرگ خواند و اظهار داشت: این کار دانش فنی ارزشمندی را به کشور در حوزه واکسن سازی اضافه کرد و امیدواریم بستری برای توسعه صنعت واکسن کشورمان باشد.
اسحاقی با اشاره به استقلال کامل مؤسسه رازی در ساخت این واکسن اظهار داشت: پروژه ساخت واکسن رازی کوو پارس به صورت مستقل و فقط توسط پژوهشگران مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی انجام شده و امید است نتیجه بخش باشد.
رئیس مؤسسه رازی درباره اثر این واکسن بر روی جهش های ویروس کرونا اشاره کرد: قسمتی از ویروس که بعنوان کاندید واکسن انتخاب شده جهش پیدا نمی کند و در بخش های دیگر نیز چنانچه جهش پیدا کند مشکلی پیش نخواهد آمد و آنرا پوشش می دهد.
در ادامه دکتر جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در حاشیه این مراسم اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشکی ایران مفتخر است در فاز آزمایش انسانی واکسن کرونای مؤسسه رازی با این مؤسسه معتبر و باارزش کشورمان همکاری کند.
وی اظهار داشت: در دانشگاه علوم پزشکی ایران بطور کامل توسط پژوهشگران و بیمارستان ها و خدمات سلامتی که در اختیار داریم در بخش های مورد نیاز در کنار مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی خواهیم بود.
کوهپایه زاده با اشاره به اینکه تلاش می نماییم آزمایشات انسانی فازهای اول و دوم این واکسن به سرعت انجام و وارد فاز سوم تست انسانی شویم، اضافه کرد: امید است بتوانیم هر چه سریع تر با گسترده ای بیشتر این واکسن باارزش که پژوهشگران مؤسسه رازی به صورت کاملاً بومی ساخته اند را در قالب همکاری مشترک بین ساختارهای تولید و تزریق پیش ببریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، تصریح کرد: آزمایشات انسانی این واکسن طبق پروتکلی خاص بوده و پایه آن داوطلبانه است گرچه ملاحظاتی نیز وجود دارد که در نشست خبری قبل از شروع کار اعلام خواهد شد.


منبع:

1399/11/12
13:27:52
5.0 / 5
1203
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دانشگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو