هلكوپتر مریخ نورد بزودی پرواز می كند

هلكوپتر مریخ نورد بزودی پرواز می كند به گزارش سئو سی هلیکوپتر مریخ پیمای ناسا معروف به نبوغ که مقرر است از مریخ نورد استقامت برای پرواز استفاده نماید، برای انجام آزمایش های نهایی آماده می شود.به گزارش سئو سی به نقل از اسلش گیر، مقرر است این هلیکوپتر پس از فرود مریخ نورد استقامت به پرواز درآید. وظیفه اصلی هلیکوپتر مورد اشاره بررسی وضعیت جغرافیایی و سطح سیاره مریخ است.
پرواز هلیکوپتر بر سطح مریخ برای نخستین بار عملیاتی می شود و به دانشمندان امکان می دهد تا درک و اطلاعات بیشتری از شرایط مریخ به دست آورند.
هلیکوپتر نبوغ به زیر سطح مریخ نورد استقامت بسته می شود و طراحی آن یک چالش مهندسی جدی بوده است. علت آن است که دمای مریخ در مواقعی به منفی ۹۰ درجه سانتیگراد هم می رسد و در چنین شرایطی هلیکوپتر مورد اشاره باید یک سوم توان خویش را صرف تأمین برق مورد نیاز برای پرواز کند. همینطور بخش باقیمانده نیروی هلیکوپتر مذکور باید برای آنلاین ماندن آن اختصاص پیدا کند.
چالش دیگر برای پرواز موفق این هلیکوپتر آن است که جو آن ۹۹ درصد نازک تر از جو زمین است. از همین رو برای این هلیکوپتر به جای یک پره دو پره در نظر گرفته شده است. هر یک از این پره ها ۱۲۰ سانتیمتر طول دارند و جنس آنها از فیبر کربنی است. سرعت حرکت این پره ها ۲۴۰۰ دور در دقیقه است که هشت برابر سریع تر از پره های هلکوپترهای عادی است.
این هلکوپتر تنها ۱.۸ کیلوگرم وزن دارد و برای کنترل و مشاهده آن می توان از دوربین های نصب شده بر روی خود مریخ نورد استقامت هم استفاده نمود.

1399/11/12
20:42:56
5.0 / 5
1254
تگهای خبر: آنلاین , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو