معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی:

شركت های دانش بنیان از تسهیلات اشتغال فراگیر بهره مند می شوند

شركت های دانش بنیان از تسهیلات اشتغال فراگیر بهره مند می شوند سئو سی: معاون توسعه معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: در جهت فرصت های شغلی پایدار، طرح اشتغال زای بخش های خصوصی و تعاونی تسهیلات بانكی دریافت می كنند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا دلیری با تاكید بر اهمیت پرداخت تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران، كارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات با استفاده از ۸ مؤسسه عامل پرداخت به شركت های دانش بنیان اعطا می گردد.
دلیری اضافه كرد: این تسهیلات به طرح های اقتصادی بخش غیردولتی با اولویت رسته های اقتصادی پراشتغال همچون حوزه صنعت، كشاورزی، خدمات اعطا می گردد.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با اشاره به رسته های اقتصادی پراشتغال مشمول این طرح بیان كرد: فعالیت های رسته كشاورزی شامل گیاهان دارویی، آبزی پروری، كشت گلخانه ای، دامپروری، صنایع تبدیلی و تكمیلی، خدمات فنی و مشاوره ای و سایر رسته های حوزه كشاورزی، ازجمله رسته های پراشتغال تحت پوشش این طرح به شمار می روند كه می توان به آن ها اشاره نمود.
وی بیان داشت: همینطور فعالیت های رسته صنعت، شامل پوشاك، مصنوعات چرمی، خدمات فنی و مهندسی، مبلمان، مصنوعات چرمی، فرش دستباف و صنایع دستی و فعالیت های خدماتی شامل خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات، اصناف، آموزش و گردشگری سلامت، صنایع دستی روستایی، مراكز تفریحی و سرگرمی، اكو كمپ های بیابان گردی، گردشگری روستایی، خدمات حمل ونقل، مدیریت انرژی، خدمات سلامت و پزشكی و كسب وكارهای صنعت ورزش، فناوری اطلاعات تولید محتوا، خدمات شهری و اجتماعی عمومی از دیگر طرح های اقتصادی بخش غیردولتی با اولویت رسته های اقتصادی می باشد كه می توان از آن یاد كرد.
دلیری با اشاره به نرخ سود تسهیلات اعطایی بیان كرد: نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد است كه برای طرح های دانش بنیان، نوآورانه و نخبگانی در مناطق مختلف شهری، روستایی، محروم، مرزی و محروم مرزی، یارانه سود تسهیلات اعطا می گردد.
وی اضافه كرد: نرخ سود تسهیلات طرح های دانش بنیان در مناطق شهری ۱۵ درصد، مناطق روستایی ۱۲ درصد و در مناطق محروم شهری و روستایی ۱۲ درصد و مناطق مرزی روستایی ۱۰ درصد و درنهایت در مناطق محروم مرزی شهری و روستایی ۱۰ درصد محاسبه می گردد. هم چنین متقاضیان بعد از دریافت تسهیلات، با دوره تنفس حداكثر یك ساله، تسهیلات اعطایی را حداكثر طی مدت ۶ سال بازپرداخت می كنند.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اظهار داشت: تمامی طرح های سرمایه گذاری در چارچوب نظام نظارت، مدیریت و كنترل طرح های سرمایه گذاری و با ابزارهای مختلف نظارت می شوند و طرح ها به ترتیب با تأیید دستگاه اجرایی ذیربط، كارگروه اشتغال( كمیته فنی) استان و موسسه عامل می رسند.

1396/11/11
15:44:25
5.0 / 5
2537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو