چین جاسوسی سایبری از مقر اتحادیه افریقا در آدیس آبابا را رد كرد

چین جاسوسی سایبری از مقر اتحادیه افریقا در آدیس آبابا را رد كرد سئو سی: چین ادعای اهدای ساختمان مركزی اتحادیه افریقا مملو از ابزار جاسوسی را رد كرد.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، لوموند در گزارشی نوشت : "چینی ها مدتهاست دست به ساخت پل و ساختمان سازی در سراسر قاره آفریقا هم به دلایل اقتصادی و سرمایه گذارانه و هم به علت تولید قدرت ژئوپلیتیك زده است اما حضور آنها در پروژه های تاثیرگذاری مانند ساختمان مركزی اتحادیه آفریقا قابل تامل است."
در این مقاله آمده است: "چین مبلغ 200 میلیون دلار برای احداث ساختمان مركزی اتحادیه در آدیس آبابا اهدا كرده است و نمایندگان 55 كشور آفریقایی آن را نشانه حسن نیت این كشور قلمداد كرده اند. اما مهندسان در ژانویه 2017 متوجه فعالیت غیرعادی كامپیوتر مركزی از اواسط شب تا 2 صبح شدند كه بعد از تحقیق متوجه شدند مهندسان چینی روی سرور مركزی بكدور درست كرده و تمام دیتای صوتی و تصویری از محل را بعد از ضبط به سرور خودشان در بیرون منتقل می كنند. "
تحقیقات بیشتر نشان داد ممكن است حكومت چین به تمام رخدادهایی كه بین 2012 تا 2017 در این ساختمان رخ داده، دسترسی پیدا كرده باشد.
البته «كوآنگ ویلین» سفیر چین در اتحادیه آفریقا این ادعا را پوچ و بی اساس خواند كه نمی توان آن را درك كرد.
«پل كاگامه» رئیس جمهور روآندا هم در مصاحبه با رویترز این ادعا را رد كرد و چین را مبرا از جاسوسی سایبری دانست.

5656


1396/11/12
15:33:35
5.0 / 5
2749
تگهای خبر: لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو