رمزنگاری سیگنال در آمریكا شكسته شد

رمزنگاری سیگنال در آمریكا شكسته شد سئو سی: اسناد دادگاه مربوط به یک پرونده قاچاق سلاح در نیویورک نشان میدهد اف بی آی احیانا راهی برای دسترسی به پیامهای خصوصی در پیام رسان رمزگذاری شده سیگنال طراحی نموده است.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، اسناد دادگاه که توسط وزارت دادگستری آمریکا تنظیم شده و توسط فوربس مشاهده شده، اسکرین شاتهایی از پیامهای سیگنال بین افرادی که درخصوص تجارت غیرقانونی سلاح و قتل صحبت می کردند را نشان داده است.

این اسکرین شاتها نشان میدهد که سیگنال در گوشی آیفون این افراد بعد از گشوده شدن قفل آنها، رمزگشایی شده است.

هنوز مشخص نیست اف بی آی از چه ابزارهایی برای دور زدن رمزنگاری این اپلیکیشن پیام رسان بهره برده است اما دو ابزار فنی مهم که توسط این سازمان برای بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون استفاده می شوند، GrayKey و Cellbrite هستند.

ولادیمیر کاتالوف، موسسه شرکت روسی الکام سافت به فوربس اظهار داشت: بر این باور است که اف بی آی از GrayKey در پرونده قاچاق سلاح بهره برده است.

در ماههای اخیر سیگنال بعنوان یک ابزار ارتباطی مطمئن محبوبیت فزاینده ای یافته و خیلی از کاربران از واتساپ که متعلق به فیسبوک است، به سیگنال کوچ کرده اند و دانلود این اپلیکیشن در فروشگاههای برنامه اپل و گوگل رشد شایان توجهی داشت.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، شرکت آنالیز داده حسگر تاور ماه گذشته اعلام نمود سیگنال در فروشگاههای اپل و گوگل در فاصله پنجم تا ۱۲ ژانویه ۱۷.۸ میلیون بار دانلود شد که ۶۱ برابر در مقایسه با ۲۸۵ هزار دانلود در هفته قبل از آن افزایش داشت. تلگرام هم در مدت مذکور ۱۵.۷ میلیون بار دانلود شد که حدودا دو برابر ۷.۶ میلیون دانلود در هفته قبل از آن بود.

منبع:

1399/11/25
23:08:55
5.0 / 5
1397
تگهای خبر: آیفون , اپل , اپلیكیشن , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو