سامانه های دانشگاهی تنها تا دو هفته دیگر مجانی است

سامانه های دانشگاهی تنها تا دو هفته دیگر مجانی است به گزارش سئو سی به قول معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها تنها تا دو هفته دیگر مجانی است و بعد از آن،  یارانه ی آموزش صرفاً از راه بسته های ۶۰ گیگابایتی مختص هر دانشجو قابل بهره برداری خواهد بود.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، ویروس کرونا از اسفند سال قبل وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد وئاستفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم گردد. بعد از آن اعلام گردید فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها عرضه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان مجانی است.
با وجود این، در این زمان همواره اعتراضاتی نسبت به مجانی نشدن سایت های دانشگاهی وجود داشته که دلیل استفاده دانشجویان از وی پی ان هنگام اتصال به سامانه های آموزش الکترونیکی و اطلاعات ناقص سامانه هایی که از جانب دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شده، عنوان شد. بنابراین محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جایگزینی یک بسته ۶۰ گیگابایتی به هر دانشجو و طلبه به جای مجانی کردن سایت دانشگاه ها اطلاع داد.
ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- هم در اینستاگرام اعلام نمود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور گسترش و تداوم حمایت های مدنی در دوره شیوع پاندمی کویید۱۹ و در ادامه اقدامات صورت گرفته قبلی خود در حوزه آموزش (رایگان سازی تعرفه آموزش مجازی مراکز دانشگاهی و حوزوی، مجانی سازی پهنای باند مصرفی سامانه آموزش مجازی دانش آموزان عزیز معروف به سامانه شاد، عرضه بسته هدیه اینترنت به معلمان و اساتید محترم و....) در اقدامی جدید، به منظور توسعه عدالت آموزشی، بازبینی شیوه اختصاص اینترنت مجانی به دانشجویان و طلاب سراسر کشور را با هدف روان سازی و افزایش رضایت ایشان در دستور کار خود قرار داد.
وی درباره جزئیات این طرح توضیح داد: بسته های هدیه اینترنت با حجم ۶۰ گیگا بایت و اعتبار زمانی شش ماه، برای تمام دانشجویان دانشگاه های کشور شامل دولتی و آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی و همینطور حوزه های علمیه سراسر کشور پیشبینی شده که بعد از ثبت نام (در وب گاه ictgifts.ir) و طی مراحل فنی مربوطه، در حساب کاربری معرفی شده دانشجویان و طلاب محترم منظور خواهد شد.
هاشمی همینطور در توییتر نوشت: مجانی بودن استفاده از «سامانه های آموزش مجازی» دانشگاه ها، تنها تا دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت و از آن به بعد، یارانه ی آموزش صرفاً از راه بسته های ۶۰ گیگابایتی قابل بهره برداری است. فرصت ثبت نام دو هفته بیشتر نیست.1399/11/27
14:13:05
5.0 / 5
1280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو