با نقشه برداری لیزری صورت گرفت؛

كشف یك شهر باستانی در دل جنگلهای گواتمالا

كشف یك شهر باستانی در دل جنگلهای گواتمالا سئو سی: دانشمندان با استفاده از یك فناوری نقشه برداری لیزری هوایی موفق به شناسایی سازه های یك شهر باستانی پنهان در دل جنگل های گواتمالا شده اند.به گزارش سئو سی به نقل از گاردین، شهر یادشده در منطقه ای به نام پتن واقع است و اطلاعات تازه به كشف ده ها هزار خانه، مركز كاری و هرم های متعلق به قوم باستانی مایا در عمق جنگل های گواتمالا انجامیده است.
بررسی های جدید نشان داده است تعداد افرادی كه در این شهر باستانی زندگی می كرده اند میلیون ها نفر بیش از رقمی بوده كه قبلا تصور می شده است.
سیستم نقشه برداری لیزری پیشرفته ای كه به منظور نقشه خوانی و هدایت خودروهای خودران طراحی شده، حالا به شناسایی زمین های كشاورزی وسیع و كانال های آبیاری منجر گردیده است. هم اكنون دانشمندان آمریكایی، اروپایی و گواتمالایی در حال بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده هستند.
تحقیقات جدید ثابت می كند نزدیك به ۱۰ میلیون نفر در این شهر باستانی قوم مایا ساكن بوده اند و بنابراین این شهر حتما از یك نظام پیشرفته تولید و توزیع غذا و سیستم اداری منحصر به فردی در هزاران سال قبل بهره مند بوده است. این سیستم نقشه برداری شناسایی نرده های دفاعی، خندق ها و رمپ هایی را ممكن كرده كه تاكنون ناشناخته باقی مانده بودند.
محدوده مورد بررسی قرار گرفته ۲۱۰۰ كیلومتر مربع مساحت دارد و بر مبنای بررسی ها قوم مایا از هزار سال پیش از میلاد تا سال ۹۰۰ میلادی در این بخش از جهان زیسته اند. سیستم نقشه برداری جدید در مجموع منجر به شناسایی ۶۰ هزار ساختار و سازه تولید شده توسط این قوم شده است.

1396/11/16
15:26:26
5.0 / 5
2173
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو