همه آنچه درباره پروژه استارلینك می دانیم؛

اینترنت ماهواره ای تا چند ماه دیگر به ایران می رسد

اینترنت ماهواره ای تا چند ماه دیگر به ایران می رسد به گزارش سئو سی البرز یک کارشناس حوزه فناوری ضمن اشاره به اینکه ایجاد محدودیت در اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس امکان پذیر نیست، اظهار داشت: اینترنت استارلینک یا اینترنت ماهواره ای خیلی سریعتر از آنچه فکر می نماییم در ایران در دسترس خواهد بود و تا چند ماه آینده در آسمان ایران ظاهر می شود.امید رهبر در گفت و گو با ایسنا، درباره پروژه استارلینک که در ایران بعنوان اینترنت ماهواره ای شناخته می شود، اظهار داشت: استارلینک، پروژه اینترنت فضایی «ایلان ماسک» بنیان گذار شرکت «اسپیس ایکس» است. خدمات استارلینک ابتدا پارسال در آمریکای شمالی عرضه شد و به افراد این امکان را داد تا از شبکه پرسرعتی که از صورت فلکی ماهواره ای اسپیس ایکس ارسال می شد استفاده کنند. بیشتر از ۱۰۰۰ ماهواره استارلینک هم اکنون در مدار هستند و طرحی در دست است که طی چند سال آینده ده ها هزار ماهواره دیگر هم به آنها اضافه شود.

درآمد اینترنت ماهواره ای صرف استقرار انسان در مریخ می شود

رهبر با اشاره به اینکه استارلینک یک پروژه خصوصی است، اظهار داشت: اما آقای ماسک که اخیراً بعنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد، اعلام نموده که با دستیابی به رشد پایدار سوددهی، می تواند عمومی شود. هر ثروتی که از این راه تولید شود می تواند به سرمایه گذاری در رویای جاه طلبانه او یعنی استقرار انسان در مریخ به کار گرفته شود.

وی در ادامه اضافه کرد: ایلان ماسک و اسپیس ایکس امیدوارند که فناوری استارلینک در پر کردن شکاف اتصال به اینترنت، بین مناطق روستایی و شهری کارآمد باشد. ماهواره های استارلینک سیگنال اینترنت را مستقیماً به یک گیت وی یا کامپیوتر کاربر ارسال می کنند. این یعنی زیرساخت بسیاری کمتری برای دریافت سیگنال اینترنت در خانه های روستایی مورد نیاز است. علاوه بر این، اسپیس ایکس می گوید که اینترنت استارلینک، سریعتر و با تأخیرکمتر از اینترنت های ماهواره ای کنونی عرضه خواهد شد.

این کارشناس حوزه فناوری در مورد اینکه تأخیر در اینترنت استارلینک کمتر از سایر اینترنت های ماهواره ای است، توضیح داد: تاخیر مدت زمانی است که برای ارسال داده ها از یک نقطه به نقطه دیگه لازم است. هنگامی که ماهواره ها از زمین دور هستند، تأخیر زیاد است در نتیجه عملکرد ضعیفی برای فعالیتهایی مثل تماسهای تصویری یا بازی های آنلاین وجود دارد اما ماهواره های استارلینک ۷۰ تا ۱۰۰ برابر از ماهواره های مخابراتی متداول به زمین نزدیک تر هستند و بنابراین اینترنت استارلینک با تأخیر کمتری مواجه خواهد بود.
همه تجهیزات مورد نیاز برای دریافت اینترنت استارلینک


منبع:

1399/12/27
11:18:55
5.0 / 5
1279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو