یافته های جدید نشان داد؛

تأثیر مخرب كرونا بر شنوایی انسان اثبات شد

تأثیر مخرب كرونا بر شنوایی انسان اثبات شد سئو سی: نتایج یک بررسی جدید نشان میدهد که ابتلاء به ویروس کرونا بر شنوایی انسان هم تأثیر منفی می گذارد و موجب وقوع مشکلاتی مانند وزوز مداوم گوش می شود.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، همچون مشکلاتی که ممکنست به سبب ابتلاء به کرونا برای افراد پیش بیاید می توان به کاسته شدن از شنوایی یا فقدان کامل آن، وزوز گوش و سرگیجه اشاره نمود.
تکمیل این تحقیق در دانشگاه منچستر در حدود یک سال طول کشیده و یکی از جامع ترین پژوهش های انجام شده در مورد تأثیر کرونا بر شنوایی انسان است. برمبنای بررسی مورد اشاره تعداد زیادی از افراد از وقوع مشکلات مربوط به شنوایی در نخستین روزهای ابتلاء به کرونا خبر می دهند و این مشکلات ممکنست برای مدتی طولانی ادامه یابند.
این بررسی با درهم آمیختن نتایج ۲۸ پژوهش مختلف انجام شده و نشان میدهد ۷.۶ درصد از مبتلایان به کرونا با مشکل کاهش شنوایی مواجه گشته اند، ۷.۲ درصد گرفتار سرگیجه شده اند و ۱۴.۸ درصد هم مشکل وزوز گوش داشته اند.
معمولاً حس وزوز کردن گوش زمانی در افراد ایجاد می شود که گوش آنها به سبب قرار گرفتن مداوم در معرض آلودگی های صوتی یا عفونت لطمه دیده باشد. بدین سبب می توان نتیجه گرفت که ویروس کرونا بطور مستقیم موجب شکل گیری عفونت در گوش می شود.
در عین حال پژوهشگران در حال بررسی های دقیق تر برای مشخص کردن میزان دقیق لطمه های گوش انسان به سبب ابتلاء به کرونا هستند.


منبع:

1400/01/05
00:45:00
5.0 / 5
1266
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو