تولید جوهرهای نانویی برای ایجاد طرح های موكت

تولید جوهرهای نانویی برای ایجاد طرح های موكت به گزارش سئو سی یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید جوهرهای نانویی کاربردی برای ایجاد طرح روی موکت شده است.به گزارش سئو سی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان؛ جوهر تصعیدی چاپگر جوهرافشان حاوی ذرات نانومتری را به تولید صنعتی رسانده و هم اکنون در صنعت نساجی داخل کشور از این جوهرها استفاده می شود.
سید محمد موسوی فرد، عضو هیئت مدیره این شرکت درباره جوهر تصعیدی چاپگر جوهرافشان حاوی جز نانومتری، اظهار داشت: این محصول هم اکنون با ظرفیت ۸۰ کیلوگرم در ماه تولید و به فروش می رسد هرچند که با ماشین آلاتی که خریداری نموده ایم و احتمالاً تا دو ماه آینده وارد کارخانه شوند، ظرفیت تولید ما دو برابر خواهد شد.
مهندس موسوی فرد درباره کاربردهای این نانوجوهر تصعیدی اظهار داشت: این جوهرها در حوزه های مختلف کاربرد دارد که ما هم اکنون روی صنعت منسوجات متمرکز شده ایم و این نانوجوهرها به دو شرکت تولیدکننده موکت عرضه شده و این دو شرکت از نانوجوهرهای این شرکت در تولید موکت استفاده می نمایند.
وی افزود: از آنجایی که این نانوجوهرها داخل بافت موکت نفوذ می کنند، طرح های بوجود آمده با این نانوجوهرها دوام بسیار زیادی داشته و تا سالیان طولانی طرح روی موکت باقی می ماند.
به گفته وی، جوهرهای معمولی روی سطح موکت قرار می گیرند که به مرور از سطح جدا شده و طرح از روی موکت پاک می شود. با چند شرکت تولیدکننده دیگر موکت هم در حال مذاکره هستیم تا از این جوهرها در محصولات آنها هم استفاده گردد. همینطور چند شرکت تولید کننده روسری هم به دنبال استفاده از این نانوجوهرها هستند که در فاز مذاکره با آنها قرار داریم و امیدواریم بزودی با این شرکت ها به توافق برسیم.
عضو هیئت مدیره شرکت درباره بازار صادراتی این نانوجوهرها تصریح کرد: فعلا نیاز زیادی در بازار داخل وجود دارد و به دنبال تأمین آن هستیم. به محض افزایش ظرفیت تولید می توانیم وارد بازار صادراتی هم شویم. از آنجایی که کیفیت محصولات ما از نانوجوهرهای چینی بسیار بهتر است و در منطقه هم تولیدکننده ای برای این نانوجوهرها نداریم، بازار منطقه برای این محصول مهیا است و امیدواریم بتوانیم به سرعت وارد این بازارها شویم.
وی اضافه کرد: این جوهر از دو بخش اصلی حلال و ماده رنگ زا تشکیل شده است، که حلال آن آب بوده که این مورد سبب شده تا این رنگ زیست سازگار باشد و ماهیت نانویی این محصول هم در بخش مواد رنگ زا است. این نانوجوهر در چاپگرها و پلاترهای بزرگ صنعتی هم قابل استفاده بوده و عملکرد آن بگونه ای است که میتوان این جوهر را روی کاغذ و همینطور به صورت مستقیم روی محصول موردنظر چاپ کرد.


1400/01/16
19:46:34
5.0 / 5
1043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو