دبیر شورای انقلاب فرهنگی مطرح كرد:

خصوصیت دانشمند مسلمان شایسته دریافت جایزه جهانی پیامبر اعظم (ع)

خصوصیت دانشمند مسلمان شایسته دریافت جایزه جهانی پیامبر اعظم (ع) سئو سی: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دانشمند مسلمانی كه شایسته دریافت جایزه جهانی پیامبر اعظم (ع) شناخته می شود، باید به جامعه مسلمین خدماتی را عرضه داده باشد.به گزارش سئو سی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه كمیته تخصصی بررسی نحوه اهدای «جایزه جهانی پیامبر اعظم (ع)» امروز سه شنبه به ریاست محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور جمعی از اعضای این شورا و صاحب نظران علمی و فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه؛ منصور كبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور، گزارشی از اقدامات انجام شده به منظور اصلاح و تبیین روش برخی معیارها و مفاهیم در مورد این جایزه ارائه نمود.
وی اظهار داشت: ارتقای نقش نهادهای غیردولتی فعال در حوزه علم و فنآوری از نكات مهم این آیین نامه است.
در ادامه این جلسه، مخبر دزفولی اظهار داشت: هدف اصلی ما شفاف سازی و ابهام زدایی از برخی تعاریف موجود در آئین نامه است.
وی اضافه كرد: دانشمندی كه برای اهدای جایزه جهانی پیامبر اعظم (ص) برگزیده می گردد باید نمادی از روحیه علم دوستی و خودباوری یك عالم مسلمان باشد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نظرات عرضه شده توسط نخبگان علمی و فرهنگی در این زمینه، مبتنی بر نظرات كارشناسی است.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: هدف از اعطای این جایزه بازآفرینی روحیه خودباوری و عزت نفس در بین جامعه علمی مسلمانان است.
وی اضافه كرد: دانشمند مسلمانی كه شایسته دریافت این جایزه شناخته می شود، باید به جامعه مسلمین خدماتی را عرضه داده باشد.
سپس، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند كه اهم آن می توان به، انعطاف در معیارها و شاخص های گزینش، رتبه بندی و ارزش گذاری معیارها و شاخص ها، ضرورت انطباق آئین نامه و اساسنامه، نگاه به حوزه های نوپدید علم و فناوری و اكتفاء نكردن به نگارش مقالات و در نظر گرفتن فرآورده و ارزش افزوده حاصل از فعالیت علمی فرد نامزد دریافت جایزه اشاره نمود.

1396/12/15
14:03:48
5.0 / 5
2273
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو