هت تریك كیفی آسیاتك در ارزیابی مدل CRA سازمان تنظیم مقررات

هت تریك كیفی آسیاتك در ارزیابی مدل CRA سازمان تنظیم مقررات سئو سی: شركت انتقال داده های آسیاتك رتبه نخست و گواهینامه ۴ ستاره هشتمین دوره ارزیابی رتبه بندی و انتخاب اپراتور برتر سال ۱۳۹۶ سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات رادیویی را بدست آورد.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شركت انتقال داده های آسیاتك، بر مبنای نتایج حاصل از هشتمین دوره ارزیابی رتبه بندی و انتخاب اپراتور برتر سال ۱۳۹۶ سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات رادیویی، شركت آسیاتك برای سومین بار پیاپی و چهارمین بار در دهه ۹۰ موفق به كسب رتبه اول و دریافت گواهینامه ۴ ستاره شد.
توسعه كیفیت، هدف اصلی آسیاتك
محمدعلی یوسفی زاده مدیر عامل شركت آسیاتك در این باره اظهار داشت: شركت آسیاتك از چند سال قبل تا كنون، توسعه كیفیت و حركت در مسیر تعالی و سرآمدی را هدف اصلی خود قرار داده است.
وی اضافه كرد: بر همین مبنا و بر خلاف سازمان های سنتی كه تنها یك واحد در مجموعه آن ها متولی ارتقاء و كنترل كیفیت است، با تمركز بر مدلهای بین المللی كیفی و نشر كیفیت بعنوان جزء لاینفك فرآیندهای كاری آسیاتك و همینطور استفاده از خودكنترلی و پایش های مكرر و منظم دوره ای، تمامی لایه های سازمان با مقوله افزایش بهره وری عجین شدند.
مدیر عامل شركت آسیاتك افزود: با تاكید بر مدلهای بین المللی و ملی همچون الگوی اپراتور برتر (CRA)، مدل جایزه ملی كیفیت (INQA) و همینطور مدل بنیاد كیفیت اروپا (EFQM) و استانداردهای مدیریتی، سازوكار هدایت و راهبری فرآیندهای آسیاتك طرح ریزی شده است.
وی ادامه داد: توسعه سیستم های مدیریتی در آسیاتك با استقرار نظام مدیریت كیفیت بر مبنای استاندارد ISO ۹۰۰۱ در سال ۱۳۹۰ شروع شد. همینطور در ادامه این راه سایر استانداردهای مدیریتی همچون ISO ۱۴۰۰۱، ISO ۱۰۰۰۱، ISO ۱۰۰۰۲، ISO ۱۰۰۰۳، ISO ۱۰۰۰۴، ISO ۱۰۰۱۵، و نظام خانه داری محیط كار بر مبنای ۵S در سال ۱۳۹۱ در شركت آسیاتك پیاده سازی شد.
وی اضافه كرد: در ادامه همین روند، توسعه سیستم های مدیریت با الگوبرداری از استانداردهای ISO ۲۷۰۰۱ و ISO ۲۰۰۰۰ و خطوط راهنمای ITIL و eTOM فرآیندهای كسب و كار خویش را بروز نمود.
یوسفی زاده ادامه داد: در خلال سالهای گذشته، بروزرسانی تمامی ساختارهای فوق انجام شده به نحوی كه آسیاتك همیشه نخستین شركت در صنعت ICT بوده است كه با آخرین نسخه های استانداردها، انطباق یافته است. ازجمله این استانداردها می توان به ISO ۹۰۰۱ ویرایش سال ۲۰۱۵ اشاره نمود كه نخستین گواهینامه صادره در صنعت ICT متعلق به شركت آسیاتك است.
وی خاطرنشان كرد با عنایت به برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته در این شركت، كسب مجدد عنوان برترین اپراتور ارتباطات ثابت كشور راضی كننده نبوده و فاصله كوتاه باقی مانده تا دریافت تندیس CRA هم دور از دسترس نیست.

آسیاتك و دریافت جوایز مختلف ملی و بومی در دهه ۹۰
آسیاتك همزمان در سال ۱۳۹۱ با تاكید بر مدلهای ملی اقدام به توسعه متوازن سازمان و فرآیندهای خود بر مبنای مدلهای ملی جوایز تعالی و كیفیت نمود. در این راستا با اعتقاد به اینكه نتایج ارزیابی قابلیت نمایش عمق اجرای سیستم ها و ساختارهای طرحریزی شده را دارا هستند، افتخارات زیر بدست آمد:
الف - جایزه ملی كیفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات – ICTINQA:
۱- گواهینامه اهتمام به كیفیت در سال ۱۳۹۰
۲- تقدیرنامه دو ستاره اشتهار به كیفیت ۱۳۹۱
۳- تقدیر نامه سه ستاره اشتهار به كیفیت ۱۳۹۲
۴- تندیس برنزین نشان سرآمدی جایزه ملی كیفیت ICTINQA در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ بعنوان نخستین اپراتور FCP در سطح كشور.
لازم به ذكر است كه پس از موفقیتهای بدست آمده در شركت آسیاتك، سایر شركتهای فعال در این حوزه هم با الگوبرداری از رویكرد آسیاتك، اقدام به توسعه سازوكارهای خود نموده و در سالهای بعد توانستند به تندیس برنزین جایزه ملی كیفیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دست یابند.
ب- جایزه ملی تعالی سازمانی:
۱- دریافت تقدیرنامه سه ستاره اشتهار به تعالی ۱۳۹۲
۲- دریافت تقدیرنامه چهار ستاره اشتهار به تعالی ۱۳۹۳ كه برترین نتیجه حاصل در حوزه جایزه ملی تعالی در صنعت ICT است.
ج- ارزیابی اپراتورهای برتر:
سازمان تنظیم مقررات در سال ۱۳۸۹ با طرحریزی نظام ارزیابی، اقدام به ارزیابی اپراتورهای عرضه دهنده خدمت كرد. در دهه ۱۳۹۰ آسیاتك با كسب ۴ رتبه اول كه سه دوره ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ پیاپی اتفاق افتاده، بعنوان برترین اپراتور كشور در حوزه ارتباطات ثابت مطرح بوده است.
گفتنی است تقدیرنامه آسیاتك همزمان با اختتامیه جشنواره ملی فاوا و اعطای جوایز شهید رجایی و همزمان با ۱۴۱ امین سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط محمدجواد آذری جهرمی، مقام وزارت، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری و جمعی از مسئولین عالی رتبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اهداء شده و این شركت برای چهارمین بار در دهه ۹۰ (سال های ۱۳۹۲، ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶) بعنوان برترین اپراتور ارتباطات ثابت كشور معرفی گردید.

1396/12/22
16:40:04
5.0 / 5
2725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو