دارویی كه مقاومت در مقابل آنتی بیوتیك را از بین می برد

دارویی كه مقاومت در مقابل آنتی بیوتیك را از بین می برد به گزارش سئو سی محققان برای نخستین بار دارویی تولید کرده اند که می تواند با تحریک مولکول های سمی باکتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک ها، آنها را از بین ببرد.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، باکتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک ها معروف به سوپرباگ ها باعث نگرانی جدی پزشکان شده اند؛ چونکه نابودی آنها با داروهای موجود غیر ممکن شده است. پیشبینی می شود در صورت عدم حل این مشکل تا سال ۲۰۵۰ شاهد مرگ روزانه ۱۰ میلیون نفر بنابراین باشیم.
پژوهشگران دانشگاه جرجیا برای حل این مشکل به استفاده از مولکول های سمی خود سوپرباگ ها متوسل شده اند و بدین منظور دارویی ویژه ابداع نموده اند. این مولکول ها که کاردیولیپین نام دارند در صورت نابودی و عدم تکثیر سبب از بین رفتن سوپرباگ های خطرناک و بیماری زایی مانند E. coli می شوند.
داروی ساخته شده برای نابودی کاردیولیپین کاری می کند که سم این مولکول از داخل سوپرباگ ها به سطح آنها منتقل نشود. در عوض این سطح در درون سوپرباگ پخش شده و خود آنرا از بین می برد.
در صورت مقاومت سوپرباگ ها هم غشای محافظ آنها در جریان این فرآیند تا حدی تضعیف می شود که با استفاده از آنتی بیوتیک های عادی قابل نابودی است.
انتظار می رود با تکمیل مطالعات در این حوزه امکان تولید انبوه داروی مذکور در آینده نه چندان دور فراهم گردد.


منبع:

1400/02/23
09:47:28
5.0 / 5
788
تگهای خبر: دانشگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو