بالاخره دلار دیجیتالی می آید؟

بالاخره دلار دیجیتالی می آید؟ به گزارش سئو سی مقرر است تا سال ۲۰۲۳ در چارچوب پروژه ای به نام فد نو، به خیلی از نیازهای مدرن همچون نقل و انتقال در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.


به گزارش سئو سی به نقل از اسوشیتدپرس، بعد از مدت ها بیخبری از روند توسعه ارز دیجیتالی بانک مرکزی آمریکا، این نهاد اعلام نمود که در فصل تابستان یک گزارش تحقیقاتی منتشر خواهدنمود که در آن به موضوع یافتن راهکارهای حرکت رو به جلو در راه اندازی دلار دیجیتالی پرداخته خواهد شد. قبل از این جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا- گفته بود فناوری های پرداخت پیشرفت زیادی در سالهای اخیر داشته اند و فدرال رزرو به دقت این مساله را زیر نظر دارد.
تعدادی از مدیران بانکی آمریکا خواهان این هستند که هر چه زودتر دلار دیجیتالی راه اندازی شود اما برخی دیگر نیز معتقدند شتاب زدگی در این کار دارای معایب بیشتری در مقایسه با مزایای آن خواهد بود. این در حالیست که بانک مرکزی چین پروژه یوان دیجیتال را وارد فاز آزمایشی کرده و مقرر است در جریان بازی های المپیک زمستانی سال آینده امکان استفاده از یوان دیجیتال در دنیای واقعی برقرار شود.
بگفته پاول، کار مطالعه بر روی نظام های پرداختی و فناوری بلاک چین از سال ها پیش در بانک مرکزی آمریکا شروع شده و مقرر است تا سال ۲۰۲۳ در قالب پروژه ای به نام فد نو، به خیلی از نیازهای مدرن همچون نقل و انتقال در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود. این پروژه تنها یک تلاش اولیه وآغازی بر مسیر گسترش نقش فناوری بلاک چین در نظام بانکی آمریکا خواهد بود.
مدیر بانک مرکزی آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اطمینان خاطر مردم به دلار اظهار داشت: بخش زیادی از کارایی عملکرد نظام اقتصادی ما مربوط به بخش پولی و مالی است که در ان بانک ها و شبکه های پرداختی نقشی کلیدی دارند بدین سبب ایجاد هرگونه تغییر بنیادین در این مولفه ها نیازمند دقت عمل و پرهیز از هیجان است. بانک مرکزی در حال کار با گروه های مختلفی در زمینه این پروژه است و دفتر منطقه ای ما در بوستون نقش رهبری را در به سرانجام رسیدن آن دارد.
منبع:

1400/03/01
09:56:23
5.0 / 5
954
تگهای خبر: بازی , توسعه , دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو