خداحافظی همیشگی استیو وزنیاك موسس اپل با فیس بوك

خداحافظی همیشگی استیو وزنیاك موسس اپل با فیس بوك سئو سی: استیو وزنیاك كه همراه با استیو جایز اپل را تاسیس كردند به «یو اس ای تودی» گفت فیس بوك و كمپانی های مشابه فقط به پول سازی با اكانت كاربران فكر می كنند.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، وزنیاك كه روز یكشنبه اكانت فیس بوك خویش را غیر فعال كرد(تلاش برای دیلیت اكانت موفقیت آمیز نبوده است)، ضمن تایید صحبت های تیم كوك، مدیر اپل ضد فیس بوك اظهار داشت: اپل محصولات خوب ساخته و به مشتریان می فروشد اما مانند فیس بوك نیست كه از دیتای كاربران پول در بیاورد.
به گفته وی فیس بوك و امثالهم با اطلاعات شخصی كاربران دست به پول سازی زده و سود می كنند.
وزنیاك هنگام ترك فیس بوك نوشت: من در حال فرار از فیس بوك هستم، چون كه خصوصیت های منفی بیشتری دارد. اپل راه های امن تری برای به اشتراك گذاری در اختیار ما قرار داده است و هنوز می توانم از ایمیل دوران مدرسه و همینطور از پیامك هم استفاده كنم!
وزنیاك به «یو اس ای تودی» گفت حتی پس از پاك كردن بعضی از دیتاهای روی اكانتش، متاسفانه آنها برگشته و این نشان داده است كه دیتا در جای دیگری ذخیره می گردد و امكان دیلیت كردن آن نیست.
وزنیاك كه در سال 1985 اپل را ترك گفت اضافه كرد: ترجیح می داد به فیس بوك بابت استفاده از خدماتش پول می داد تا اینكه فیس بوك از دیتای وی سوء بهره برده و آن را بفروشد.
مارك زاكربرگ موسس و مدیر فیس بوك تایید نمود كه اكانت 87 میلیون كاربرِ اغلب آمریكایی با «كمبریج آنالیتیكا» به اشتراك گذاشته شده است و فردا و پس فردا باید در كنگره حاضر شده و درباره نقض حریم خصوصی و... توضیح دهد.
جنبش 24 ساعت تحریم فیس بوك، واتس اَپ و اینستاگرام هم راه اندازی شده تا به زاكربرگ بفهمانند كه فروش دیتای خصوصی كاربران، نقض آشكار حریم خصوصی افراد است كه وی به آن پایبند نبوده است.


5656


1397/01/22
14:51:50
5.0 / 5
2590
تگهای خبر: اپل , فیس بوك , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو