در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران؛

برگزیدگان استارت آپ ویكند حوزه كشاورزی عرضه شدند

برگزیدگان استارت آپ ویكند حوزه كشاورزی عرضه شدند سئو سی: برگزیدگان رویداد استارت آپ ویکند مجازی کشاورزی و سلامت هوشمند معرفی گشتند.


به گزارش سئو سی به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رویداد استارت آپ ویکند مجازی کشاورزی و سلامت هوشمند را از ۳۱خرداد تا ۴ تیر ۱۴۰۰ برگزار کرد. این رویداد با حضور دکتر عباس زارعی هنزکی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر محمدمهدی فریدوند مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و تعدادی از صاحبان ایده بصورت حضوری و مجازی اجرا شد. در روز اول رویداد استارت اپی حوزه کشاورزی، کارگاه های تیم سازی و بوم مدل کسب و کاربگ برگزار و در روز دوم رویداد کارگاه اعتبارسنجی ایده ها و کارگاه نحوه ارائه موثر دایر شد. در روز سوم رویداد نیز به کار تیمی روی بوم، اعتبار سنجی و رسیدن به MVP پرداخته شد و تیم ها ارائه آزمایشی خودرا اجرا کردند. روز چهارم استارت آپ ویکند تیم ها بعد از جمع بندی نهایی، برنامه داوری با ارائه تیم های شرکت کننده اجرا شد. «سامانه یکپارچه سیستم های گلخانه ای»، «ساخت فیلم بیونانوکامپوزیت برای بسته بندی میوه ها و سبزی ها» و «طراحی و ساخت کیت های تشخیص فوری آنتی بیوتیک در شیر» تیم های برگزیده این رویداد بودند.
دکتر عباس زارعی هنزکی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این رویداد اظهار داشت: همانطور که می دانیم در کشور تجربه برگزاری رویدادهایی که قسمتی از آن حضوری و قسمتی از مجازی است، کم است و هنوز دراین زمینه به بلوغ کافی نرسیده ایم. وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم برای این افرادی که ایده های خودرا در این رویداد به میدان آزمایش آوردند فرصت رشد ایجاد نماییم. وی افزود: درتلاشیم که بتوانیم برای افرادی که در مرز دانش فکر می کنند و در فضایی به فعالیت میپردازند که بلافاصله میتوانند در مجموعه ای مانند سیلیکون ولی حاضر شوند، وسایل، تجهیزات و اکوسیستم لازم برای پشتیبانی را فراهم نماییم اما هنوز اکوسیستم آماده نیست. زارعی با تاکید بر این که فضا برای بنگاه های اقتصادی خرد و کوچک فراموش شده است، اظهار داشت: کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه خصوصاً هند همه دارای وزارتخانه MSME (وزارتخانه کسب وکارهای خرد، کوچک و متوسط) هستند. در یکسال گذشته ما نیز به این حوزه پرداخته ایم و پایه و اساس این مساله نیز طرحریزی شده است. وی با اعلان اینکه صاحبان ایده را از دست نمی دهیم، اظهار داشت: تیم هایی که در این رویداد مورد داوری قرار گرفتند بر طبق سطح آمادگی فناوری (TRL) مورد ارزیابی قرار می گیرند و می توانند در برنامه های پارک مانند رویش و شکوفایی شرکت نمایند. بگفته رئیس پارک، همین طور اگر تیم ها و ایده ها باتوجه به ارزیابی ها آمادگی تشکیل شرکت را داشته باشند، می توانند بوسیله مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اقدام نمایند.


منبع:

1400/04/05
19:41:50
5.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو