رئیس سازمان غذا و دارو:

12 كشور خواستار واكسن ایرانی كرونا هستند

12 كشور خواستار واكسن ایرانی كرونا هستند به گزارش سئو سی رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت اظهار داشت: با عنایت به موفقیت ها و دستاوردهای تولید واکسن ایرانی کرونای، هم اکنون ۱۲ کشور خواستار واکسن های ایرانی هستند.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، جلسه ۱۵۱ شورای راهبری ستاد نقشه جامع علمی کشور، با ریاست سعیدرضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و با مبحث عرضه و بررسی گزارش شورای راهبری علم و فناوری در حوزه دفاعی و هم تولید واکسن ایرانی کرونا و چالش ها و مسائل پیش رو، در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
دکتر محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در این نشست اظهار داشت: تولید واکسن افتخاری برای کشور است و ایران حالا جزو کشورهای تولیدکننده واکسن قرار دارد. تولید واکسن های ایرانی، حاصل تلاش ۱۶ ماهه گذشته تمامی بخش های کشور است.
وی اظهار داشت: از نوروز سال ۹۹ جلساتی با حضور دکتر نمکی تشکیل شد و با عنایت به اشراف به مبحث واکسن خوشبختانه سرعت در کار بیشتر شد. از سال قبل هم شرکتهای مختلف برای صدور eul مستندات خویش را عرضه کرده اند. تا کنون ۱۸ شرکت مستندات را عرضه و ۷ مورد به مطالعات بالینی و تولیدات نیمه صنعتی رسیده اند و همه این مراحل با نظارت مستقیم وزارت بهداشت بوده است.
شانه ساز افزود: تابحال سه سازنده واکسن کرونا در ایران، موفق شده اند کد اخلاق را از کمیته ملی اخلاق دریافت نمایند. همینطور بررسی مستندات تمامی شرکت هایی که تا کنون به سازمان ما عرضه شده، انجام شده است. بر طبق این مستندات، سازندگان باید مستندات تکمیلی را عرضه کنند.
وی اضافه کرد: همینطور پرونده دو شرکت سازنده واکسن MRNA که از فناوری های نوین در جهان هستند تابحال بررسی اولیه شده و درخواست عرضه مستندات تکمیلی شده است. برخی شرکت ها هم فقط درخواست اولیه ارسال کرده اند اما مستندات جهت بررسی تا کنون ارسال نشده است.
به گفته رئیس سازمان غذا و دارو؛ در بحث ظرفیت واردات هم رقابت جدی وجود دارد. با برخی از شرکتهای خارجی قراردادهایی نوشته شده است. در بحث صادرات هم ۱۲ کشور اعلام تقاضا کرده اند اما تا زمانی که تولید داخل تکمیل و نیاز داخل تأمین نشود نمی توان به صادرات فکر کرد. باید هر چه سریع تر وارد مرحله تولید انبوه شد.


منبع:

1400/04/12
22:33:20
5.0 / 5
467
تگهای خبر: دستاورد , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو