طراحی تراشه های الكترونیك برای صنایع مختلف در یك شركت دانش بنیان

طراحی تراشه های الكترونیك برای صنایع مختلف در یك شركت دانش بنیان به گزارش سئو سی طراحی و ساخت آی. سی بعنوان قطعه حساس و راهبردی در صنعت الکترونیک و میکرو الکترونیک بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان انجام می شود.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری، رامین رفعتی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در دنیای الکترونیک، آی سی جزو تجهیزات بسیار پرکاربرد به حساب می آید و هر تراشه بر مبنای کاربرد و عملکردش، طراحی خاصی دارد. بر همین اساس، مدل طراحی شده را به کارخانه عرضه و تولید می نماییم.
این فعال فناور با بیان اینکه توانمندی طراحی تراشه های الکترونیکی برای تجهیزات هوشمند و تلفن های همراه یک لزوم حرکت این صنایع است افزود: مهم ترین بخش فناورانه کار این شرکت، طراحی خاص و منحصر به فرد تراشه های الکترونیک برای صنایع مختلف است.
به گفته وی، نیاز کشور به تراشه های الکترونیکی محدود به دستگاههای ارتباطی و هوشمند نمی شود؛ ورود قطعاتی که تراشه در آنها به کار رفته رو به افزایش است، به صورتی که فقط ۵ میلیون چیپ برای پاسپورت، میلیونها آی سی برای کارت ملی و دیگر قطعات نیاز است که تولید داخلی می تواند نیاز کشور به واردات انبوه این قطعات و ارزبری را متوقف نماید.
وی با بیان اینکه درخواست صنعت تیراژ یکی از مهم ترین اولویت ها است، افزود: تراشه های مبتنی بر سیلیکون، با عنایت به اهمیتی که دارند، باید با فناوری بومی تولید شوند بنابراین راهکار، طراحی و توسعه تراشه های با کاربرد خاص ASIC و سیستم های مبتنی بر آنها را برای صنایع مختلف عرضه می نماییم.
مدیر عامل شرکت افزود: بازار این محصولات محدود است چونکه هزینه های ساخت به شدت بالا است و باید با پشتیبانی از صنعت مرتبط در کشور، انگیزه تولید ایران ساخت برای سازندگان و طراحان افزایش یابد.

1400/04/13
11:53:10
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو