تولید هواپیماهای بی صدای عمودپرواز توسط اوبر و ارتش آمریكا

تولید هواپیماهای بی صدای عمودپرواز توسط اوبر و ارتش آمریكا سئو سی: كمپانی اوبر اعلام نمود برای پیشبرد فناوری روتورهواپیماهای بی صدای عمودپرواز با ارتش آمریكا برای ساخت نمونه اولیه همكاری می كند.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، مقرر است از این فناوری برای توسعه ماشین های پرنده و نقل وانتقال مسافران در پروازهای شهری استفاده گردد و به همین خاطر «تاكسی آنلاین اوبر» و «واحد تحقیق، توسعه و مهندسی» ارتش آمریكا برای ساخت و آزمایش سیستم روتور چرخان به صورت عمودپرواز مبلغ 1 میلیون دلار سرمایه گذاری مشترك انجام می دهند.
سیستم تعریف شده بر مبنای قرارگرفتن دو روتور روی هم است كه با نرم افزار مخصوص در یك جهت و هم زمان چرخیده می گردد. این رهیافت می تواند سبب كاهش نویز هنگام چرخش شده و در مقایسه با فناوری موجود آلودگی صوتی كمتری تولید كند.
«راب مك دونالد» سرپرست واحد مهندسی وسایل نقلیه اوبر دراین باره اظهار داشت: "چالش دستیابی به صدای فوق العاده كم، از موانع حیاتی جهت راه اندازی تاكسی های هوایی و ماشین های پرنده در مناطق شهری است."
دكتر«جارِت ریدیك» مدیر لابراتوار تحقیقاتی ارتش آمریكا هم اظهار داشت: "ارتش درحال توسعه نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین است كه نیازی به باند فرودگاه نداشته باشد و در مقایسه با نسل كنونی هم صدای كمتری تولید نماید."
«مارك مور» مدیر مهندسی و سیستم های هواپیمایی اوبر كه محقق پیشین در ناسا بوده، می گوید: اوبر باید تا 2020 تاكسی هوایی خویش را راه اندازی كند و هم اكنون اوبر با ناسا برای توسعه سیستم نرم افزاری مدیریت ترافیك تاكسی هوایی در شهرها همكاری تنگاتنگی دارد.
گفتنی است اوبر برای توسعه سیستم روتور بی صدا از كمپانی Launchpoint Technologies Inc در كالیفرنیا كمك می گیرد.


5656


1397/02/21
18:43:01
5.0 / 5
2965
تگهای خبر: آنلاین , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو