از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران؛

200 طرح تحقیقاتی محققان کشور حمایت می شود

200 طرح تحقیقاتی محققان کشور حمایت می شود صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران، ۲۰۰ طرح تحقیقاتی جدید را مورد حمایت قرار می دهد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۱۱ کارگروه در حوزه های متعدد علمی مانند علوم انسانی، اجتماعی و مطالعات علم، علوم پایه، ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی، هنر و معماری، کشاورزی و منابع طبیعی، مدیریت و علوم اجتماعی در صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی فعالیت می نمایند.
محققان و فعالان فناور از سراسر کشور طرح های پژوهشی خویش را به این کارگروه ها ارسال می کنند تا در صورت تایید برای اجرا حمایت شود. طرح های پژوهشی با این اقدام حمایتی صندوق از حالت پژوهش خارج می شوند و مسیر رسیدن به نمونه محصول فنارانه برای آنها شروع می شود.
در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق تمامی طرح های ارسالی محققان در ارتباط با ماه های تیر و مرداد بررسی گردید. محققان در این ۲ ماه ۶۰۰ طرح به ۱۱ کارگروه تخصصی ارسال کردند که از این تعداد ۲۰۰ طرح تحقیقاتی برای حمایت تایید شد.
این تعداد هم شامل ۱۰۱ طرح تحقیقاتی، ۶۰ رساله دکتری و ۳۹ پسا دکتری است. علوم انسانی و اجتماعی، فنی و مهندسی و علوم پایه هم حوزه هایی است که بیشترین طرح های پژوهشی در آن تایید شد.


منبع:

1400/06/13
21:57:32
5.0 / 5
388
تگهای خبر: تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو