تولید رباتی كه روی یخ و صخره هم راه می رود

تولید رباتی كه روی یخ و صخره هم راه می رود سئو سی: محققان دانشگاه اسلو در نروژ رباتی تولید كرده اند كه می تواند راه رفتن در زمین های مختلف را بیاموزد و تفاوت سطوح گوناگون و شرایط متفاوت گام برداشتن بر روی آنها را درك كند.به گزارش سئو سی به نقل از فیوچریسم، این ربات هوشمند كه DyRET نام دارد حتی می تواند از اشتباهات خود درس بگیرد و یك اشتباه را دو بار تكرار نكند.
نمونه اولیه این ربات در سال ۲۰۱۵ ساخته شد، ولی نسخه نهایی آن كه اخیرا تكمیل شده می تواند حتی بر روی یخ هم حركت كند؛ بدون آنكه لیز بخورد. این ربات حتی می تواند از صخره ها و سطوح بسیار ناهموار بالا برود و بدون سقوط از روی آنها گذر كند.
این ربات هر بار كه قدمی لرزان بردارد، با تجزیه و تحلیل شرایط علت این مشكل را كشف خواهد نمود و دیگر آن را تكرار نخواهد كرد.
در آینده نزدیك این ربات با راه رفتن بر روی انواع سطوح درك كاملی از تمامی حالت های مختلفی كه ممكن است در حین حركت برایش پیش بیاید، پیدا خواهد نمود و بنابراین دیگر زمین نخورده یا گامی لرزان برنمی دارد.
ربات یادشده به صورت چهار پا طراحی شده و این چهارپا با استفاده از دومحور به صورت ضربدری به یكدیگر متصل هستند. به نظر می رسد این ربات پس از تكمیل كاربردهای گوناگونی پیدا كند و همچون به گزینه ای مناسب برای اجرای عملیات امداد و نجات مبدل شود.

1397/02/31
15:44:12
5.0 / 5
2484
تگهای خبر: ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو