پرهیز ترامپ از دادن گوشی آیفونش به كارشناسان برای چك امنیتی

پرهیز ترامپ از دادن گوشی آیفونش به كارشناسان برای چك امنیتی سئو سی: دونالد ترامپ كه به سفارش تیم امنیتی خود از دو گوشی آیفون استفاده می نماید، حاضر نیست آن ها را برای چك امنیتی به كارشناسان بدهد چراكه این كار را ناخوشایند می داند.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، رئیس جمهور آمریكا كه در كاخ سفید از ایمیل استفاده نمی كند از یك گوشی آیفون برای مكالمه بهره برده و آیفون دوم برای توئیت كردن بهره می برد. در گوشی دوم دسترسی به بعضی از سایتهای خبری و شبكه های اجتماعی هم مهیا شده است.
درحالی كه ترامپ گوشی اول را برای چك امنیتی به كارشناسان كاخ سفید به صورت دوره ای می دهد اما 5 ماهی است كه از دادن گوشی دوم به كارشناسان خودداری كرده و این كار را ناخوشایند توصیف كرده است.
گفتنی است مقام ریاست جمهوری قادر به نادیده گرفتن دستورات و سفارش ها در كاخ سفید است اما به علت سوءاستفاده احتمالی سازمان های جاسوسی خارجی مقاومت وی درندادن گوشی می تواند برای امنیت ملی آمریكا خطرناك باشد.
باراك اوباما رئیس جمهور سابق علاقه خاصی به گوشی بلك بری، حتی پیش از ورود به كاخ سفید داشت و به همین خاطر گوشی مخصوصی برایش ساخته بودند كه میكروفون، دوربین و جی پی اس نداشت و هرچند این گوشی با گرید نظامی تولید شده بود اما هر 30 روز توسط كارشناسان امنیتی چك می شد تا از هك شدن یا نشدن آن اطلاع پیدا كنند.
مقامات امنیتی نگران این مورد هستند كه بی توجهی ترامپ به پروتكل های امنیتی سبب می گردد تا هكرها علاقه بیشتری به جاسوسی سایبری با وسایل فوق پیشرفته (توسط روسیه و چین) از خود نشان دهند.
معلوم نیست گوشی مخصوص توئیت تا چه اندازه و چه زمانی غیرقابل نفوذ تولید شده اما ازآنجایی كه گوشیها قابل هك شدن هستند، غیرقابل تصور نیست اگر روزی ترامپ قربانی هك شود.
از ژانویه بدین سو كارمندان در كاخ سفید حق استفاده از گوشی شخصی خویش را در منطقه West wing ندارند و جالب اینجاست كه در اطلاعیه كاخ سفید آمده است كه امنیت و یكپارچگی سیستم در كاخ سفید اولویت اول ترامپ است!
نكته بعدی اینكه گوشی شخصی «جان كلی» رئیس دفتر ترامپ هنگام انتقال قدرت به وی هك شد اما تا اكتبر گذشته گوشی جدیدی جایگزین نشد.
ترامپ بارها استفاده كلینتون از ایمیل شخصی را به باد انتقاد گرفت درحالی كه 6 نفر از اعضای تیمش ازجمله «كوشنر» از ایمیل شخصی استفاده می نماید.


گوشی اوباما / عكس زیر


5656


1397/03/04
14:17:30
5.0 / 5
2545
تگهای خبر: آیفون , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو