مخترع اندروید كمپانی اسنشال را می فروشد

مخترع اندروید كمپانی اسنشال را می فروشد سئو سی: اندی روبین، مخترع اندروید، روزهای بدی را سپری می كند و حالا تصمیم گرفته است تا ضمن لغو توسعه دومین گوشی هوشمند، كل كمپانی را بفروشد.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، با لغو توسعه دومین گوشی اسنشال و خروج مدیران ارشد از این كمپانی، روبین تصمیم به فروش كل كمپانی گرفته است و دست كم در حال مذاكره با یك خریدار هم هست.
كمپانی اسنشال بخش از بیزینس بزرگ تری به نام Playground Global است كه تابحال مبلغ 300 میلیون دلار سرمایه گذاری از آمازون، تنسنت چین و «رِدپوینت ونچرز» دریافت كرده است.
موسسه مالی Equidate سال قبل ارزش كمپانی اسنشال را 900 میلیون تا 1 میلیارد دلار برآورد كرد.
كمپانی اسنشال همینطور از فاكسكان بعنوان شریك در ساخت بهره برده و كمپانی Sprint Corp هم كه به دنبال یك گوشی برای كاربران خود است، دنبال اسنشال بوده است.
استارتاپی كه اندی روبین توسعه داد با 100 میلیون دلار گوشی معروف اسنشال را اوت سال قبل با تأخیر زیاد راهی بازار كرد. روبین 55 ساله كه به مدت 20 سال در صنعت موبایل فعالیت دارد سال 2014 كمپانی Playground را تأسیس كرده و گوگل را ترك كرد. (اندروید را توسعه داده و به گوگل داد)
وی به همراه تیمی از مهندسان نخبه تفكرات جدیدی پیاده سازی كرد تا اینكه قول داد گوشی متفاوتی را راهی بازار كند. هم زمان محصول دوربین موبایل و هم ابزار خانه هوشمند را هم توسعه داد كه امروز بعضی از مهندسان این كمپانی توسط گوگل و اپل استخدام شده اند.
اما گوشی اسنشال كه شبیه آیفون ایكس است، بعنوان گوشی اندرویدی جدید به قیمت 600 دلار راهی بازار شد اما مشكلات سخت افزاری در نمایشگر، هنگ كردن گوشی و... سبب شد تا فقط 20 هزار نفر این گوشی را بخرند و سپس با ارزان كردن گوشی، روبین توانست 150 هزار گوشی دیگر بفروشد.
ادامه بحران در كمپانی سبب شد تا «برایان والاس»، قائم مقام بازاریابی و «جو تیت»، رئیس بخش سخت افزار این كمپانی را ترك كنند و آنچه از بخش موبایل مانده، به اضافه بخش ابزار خانه هوشمند و دوربین و ثبت اختراعات مربوطه؛ همگی به فروش گذاشته شود و این شاید پایانی بر رؤیاهای اندی روبین باشد كه روزی اندروید را اختراع كرد اما نتوانست به صورت مستقل برای خود بیزینس خوبی دست و پا كند.


5656


1397/03/05
14:29:00
5.0 / 5
2792
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو