آذری جهرمی:

پیام رسان های داخلی ۱۰ و نیم میلیون كاربر فعال دارند

پیام رسان های داخلی ۱۰ و نیم میلیون كاربر فعال دارند سئو سی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هم اكنون ۱۰.۵ میلیون مشترك پیام رسان های داخلی را به صورت فعال نصب كرده اند و این آمار هم در حال افزایش می باشد.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز كمیسیون های امنیت ملی، اقتصادی و صنایع و معادن مجلس با وزارت ارتباطات و مدیران پیام رسان های داخلی با اشاره به بررسی ابعاد مختلف فعالیت پیام رسان های داخلی در این نشست تصریح كرد: بخشی از جلسه به این مسئله اختصاص داشت كه بنا بر سندی كه شورای عالی فضای مجازی در جلسات ۳۶ تا ۴۰ خود در مورد پشتیبانی از پیام رسان های بومی داشته، میزان اقدامات انجام شده در این خصوص بررسی شود.
وی اضافه كرد: در این خصوص نمایندگان مجلس از دستگاه هایی كه تكالیف خویش را در موعد مقرر انجام دادند تشكر كردند و قرار شد دستگاه هایی هم كه در انجام تكالیف قانونی خود تأخیر داشتند با كمك مجلس و شورای عالی فضای مجازی به آنها كمك گردد تا این بسته های حمایتی به صورت كامل پیاده سازی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور با اشاره به مطرح شدن دغدغه های مردم در مورد پیام رسان های بومی در این نشست خاطرنشان كرد: نمایندگان محترم دغدغه هایشان را در حوزه كیفیت سرویس های ارتباطی داخلی مطرح نمودند كه نیازمند تقویت جدی است، همینطور بحث اعتماد عمومی و خدشه هایی كه در این زمینه وجود دارد، عنوان شد.
آذری جهرمی ادامه داد: مسئله مخاطرات جدی ای كه فضای مجازی كشور امروز در حوزه امنیت سایبری با آن مواجهند و هم مسئله استفاده زیاد از فیلترشكن ها، از جانب نمایندگان تذكر داده شد كه فضای اجتماعی جامعه را با مشكل مواجه می كند، چون كه با این گستردگی سایر محتواهای غیر مجاز هم در دسترس گروه های مختلف قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: راهكارهای این مسئله بررسی گردید و تدابیری كه برای حل مسئله وجود دارد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا كار به خوبی پیش برود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور با اشاره به مطرح شدن مشكلات پیش روی پیام رسان های داخلی و برنامه های آینده آنها در این حوزه، اظهار داشت: بخشی از دغدغه نمایندگان در این حوزه این بود كه اگر انحصار خارجی خوب نیست، انحصار داخلی هم نباید باشد و باید یك فضای رقابتی مناسب میان پیام رسان ها وجود داشته باشد.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: در مجموع این جلسه در ۵ محور جمع بندی داشت كه مهمترین آن تشكیل یك كارگروه مشترك بین دستگاه هایی بود كه در این موضوعات دخیل هستند؛
وی اضافه كرد: این كارگروه متشكل از سه كمیسیون مجلس، خود پیام رسان ها و سازمان های درگیر در این حوزه می باشد و در مجموع می توان گفت جلسه موثری بود.
آذری جهرمی تصریح كرد: هم دستگاه های اجرایی اعلام آمادگی مجلس را برای حل مسائل پیام رسان ها متوجه شدند و هم پیام رسان ها دغدغه های مردم را در این زمینه بهتر دریافت كرده اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد آمار استفاده از پیام رسان های داخلی توسط مردم اظهار داشت: پس از فرآیند مهاجرت، یك میلیون نفر كلا تلگرام را حذف كرده اند و هم اكنون هم مجموعاً هفت میلیون نفر پیام رسان های داخلی را نصب كرده اند و با عنایت به اینكه برخی افراد همزمان چند پیام رسان را دارند، در مجموع ۱۰.۵ میلیون نفر مشترك اقدام به نصب فعال پیام رسان های داخلی كرده اند و این پیام رسان ها هم ۴۲ گیگابیت بر ثانیه ترافیك كاربران را می توانند مدیریت كنند.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: ۲۵ درصد كاربران پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی مراجعه نموده اند و ۷۵ درصد باقی مانده هم یا همچنان در آن پیام رسان ها باقی مانده اند، یا ترجیح داده اند از دیگر پیام رسان ها استفاده كنند، اما روند استفاده از پیام رسان های داخلی با شیب خوبی در حال افزایش می باشد و با رعایت مسائلی همچون كیفیت و اعتماد، این وضعیت بهبود خواهد یافت.

1397/03/07
13:30:50
5.0 / 5
2541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو