شعبه دوم موزه علم و فناوری راه اندازی می گردد

شعبه دوم موزه علم و فناوری راه اندازی می گردد سئو سی: رئیس موزه علم و فناوری از طریق اندازی مجموعه دومی از این موزه اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است این موزه با همكاری شهرداری و یك مجموعه خصوصی راه اندازی شود.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، سیف الله جلیلی در مراسم افتتاحیه گالری نور موزه ملی علم و فناوری كه با حضور معاون وزیر علوم افتتاح شد، اظهار داشت: هر یك از گالری های این موزه با هدف خاصی راه اندازی شده اند كه این گالری نور با عنایت به اهمیت نور بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینكه در گالری نور ماهیت نور در معرض نمایش قرار می گیرد، اظهار داشت: مخاطبان به زبان ساده با ماهیت نور آشنا می شوند.
وی در مورد اهمیت فعالیت های موزه علم و فناوری اظهار داشت: بر این اساس بنا داریم یكی از شعبه های موزه علم و فناوری را در میدان رازی راه اندازی نماییم.
به گفته جلیلی، این شعبه موزه علم و فناوری با همكاری شهرداری و یك مجموعه خصوصی راه اندازی می گردد.
در ادامه محیطی طباطبایی رئیس ایكوم ایران با اشاره به فعالیت های خوب موزه علم و فناوری اظهار داشت: این موزه جایگاه ملی بودن خویش را در شكل پشتیبانی از مراكز استانی كشور در سطح علمی فراهم آورده است.
به گفته وی موزه علم و فناوری جایگاه ویژه ای نسبت به سایر موزه ها دارد اما از لحاظ فضا وضعیت خوبی ندارد.
وی اضافه كرد: امیدواریم سال دیگر شاهد جابجایی موزه علم و فناوری باشیم.مسعود برومند هم در حاشیه بازدید از موزه علم و فناوری و افتتاح گالری نور این موزه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنچه كه دوستان در این موزه انجام داده اند این است كه همه ابزارها را خودشان ساخته اند.وی اضافه كرد: ساخت همه ابزارهای موزه توسط محققان نشان داده است كه به خوبی با اصول علمی آشنا هستند و این بسیار مهم است.برومند تصریح كرد: از آنجایی كه باید خروجی های پژوهش به سمت فناوری پیش برود و شكل جدیدی از اقتصاد را نشان دهد، این موزه هم می بایست در این راستا حركت نماید.وی خاطرنشان كرد: پژوهش و فناوری از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا اقتصاد كشور از آنها تاثیر می گیرد. ما در این زمینه ها پیشرفت های خوبی داشته ایم و امیدوار هستیم كه نتایج پژوهش، علم و فناوری در زندگی مردم اثرگذار باشد.برومند اضافه كرد: ما به دوره ها و فرآیندهای پژوهشی توجه می نماییم تا به فناوری تبدیل گردد و فناوری حاصله به شكل خدمات و محصولاتی در دسترس مردم قرار گیرد.

1397/03/20
00:34:00
5.0 / 5
2533
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو