در زمینه فناوری اطلاعات؛

توسعه همكاری های فناورانه ایران و عمان

توسعه همكاری های فناورانه ایران و عمان به گزارش سئو سی طی سفر قائم مقام معاونت علمی در امور بین الملل و رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری و ۱۰ شركت دانش بنیان به عمان، همكاری های فناورانه ایران با این كشور توسعه پیدا می كند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفته گذشته طی دعوت رسمی هلال الهنائی دبیركل شورای تحقیقات عمان بالاترین مرجع فناوری این كشور، هیأتی رسمی و تجاری به ریاست قائم مقام معاونت علمی در امور بین الملل و رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری و با حضور ده شركت دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به كشور عمان سفر كردند.
علی مرتضی بی رنگ، قائم مقام معاونت علمی در امور بین الملل و رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست اظهار داشت: طی این سفر سه روزه دو محور اصلی مورد توجه ویژه قرار داشت. محور اول برگزاری دومین جلسه كارگروه مشترك فناوری با شورای تحقیقات عمان بود كه متعاقب آن موضوعات تفاهم شده فیمابین پیگیری شد.
وی اضافه كرد: ذیل پیگیری برنامه های كارگروه مشترك، میان پارك فناوری پردیس و پارك نوآوری مسقط برای تبادل فضای كاری بین دو كشور و استقرار نماینده طرفین در پارك یك یادداشت تفاهم امضاء شد.
وی افزود: اعلام برنامه های ستاد علوم شناختی مبنی بر اعلام آمادگی برای برگزاری كارگاه تخصصی در مسقط، پذیرش دانشجوی عمانی در قالب بورسیه، راه اندازی آزمایشگاه علوم شناختی و تعریف پروژه تحقیقات مشترك هم با طرف عمانی مطرح شد.
قائم مقام معاونت علمی در امور بین الملل همینطور خاطرنشان كرد: از جانب دبیر كمیته اجرایی جایزه پیامبر اعظم، از شورای تحقیقات عمان كه هم اكنون یكی از اعضاء اصلی شورای راهبردی جایزه مصطفی است، برای شركت در دومین جشنواره جایزه مصطفی بصورت رسمی دعوت شد.
برگزاری نشست سال آتی تبادل تجربیات علم و فناوری كشورهای اسلامی در مسقط
به گفته بی رنگ، همینطور طبق توافق با دانشگاه سلطان قابوس، نشست سال آتی تبادل تجربیات علم و فناوری در كشورهای اسلامی در مسقط برگزار خواهد شد.
قائم مقام معاونت علمی و فناوری در امور بین الملل بیان كرد: یكی دیگر از برنامه های مهم در این سفر، ملاقات اعضای هیات ایرانی اعم از دولتی و خصوصی با وزیر صنعت و تجارت عمان بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان كرد: در این جلسه، بعد از برشمردن مهم ترین اولویت های این كشور در حوزه ICT توسط وزیر، تعدادی از شركت های دانش بنیان آمادگی خویش را جهت عرضه راهكارهای فناورانه خود برای اولویت های مذكور اعلام كردند.
بی رنگ در مورد دومین محور مهم سفر اظهار داشت: در این سفر، ۱۴ نفر از ۱۰ شركت دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف «آشنایی شركت ها با فضای كسب و كار حوزه فناوری اطلاعات كشور عمان»، «بررسی فرصتهای صادراتی» و «یافتن شركای تجاری احتمالی»، هیأت رسمی ایرانی در این سفر را همراهی كردند.
 

1396/07/17
23:06:49
5.0 / 5
2662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو