چطور اپلیكیشین ها می توانند ما را به گذشته برگردانند؟

چطور اپلیكیشین ها می توانند ما را به گذشته برگردانند؟ سئو سی: این روزها همگام با پیشرفت تكنولوژی و غوطه ور شدن در دنیای دیجیتال، اپلیكیشن های مختلفی برای عرضه جنبه های مختلفی از یك ماشین تایپ در بازار عرضه شده است. این اپلیكیشین ها بیشتر روی جنبه های نوستالژیك ماشین های تایپ قدیمی و بازسازی صدا و حس تایپ كردن متمركز شده اند. استفاده از این اپلیكیشن بسیار جالب توجه است، بطوریكه بدون اینكه تایپ كردن را سخت كند، حس زیبای نوشتن با ماشین تایپ را به كاربران القا می كند.تاریخچه ماشین تایپ در ایران به شركت مادیران بر میگردد. این شركت كه در سال 1343 توسط محمود امیری تاسیس شده یكی از معدود شركت های ایرانی است كه با قدمتی بیش از نیم قرن، همگام با تكنولوژی روز قدم برداشته است بطوریكه در سال 13۵۴ كه این شركت در اوج قدرتش در بازار ماشین های اداری است. بخش سرویس و خدمات شركت به سرعت رشد می كند و آنها نه تنها برای نخستین بار ماشین فتوكپی حرارتی شارپ را می آورند بلكه قدم بعدی برایشان ماشین های تحریر مشهور هرمس سوئیسی است.

برای غلبه بر رقبای موجود در بازار ماشین های تحریر دست به حركتی انقلابی می زند و بعد از سال ۱۹۳۸ كه نخستین خط استاندارد عربی- فارسی طراحی شده است، به سراغ طراحی دوباره آن می رود. یك خطاط صاحب قریحه پیدا می كند و بعد از یك تلاش ناكام برای نوشتن حروف در ایران، به همراه وی راهی سوئیس می شوند؛ یك ماه تمام بازنویسی طول می كشد و در بازار موفقیتی جدید برای مادیران خلق می كند. چند ماه بعد آی بی ام اجازه می گیرد از همان خط برای تایپ توپی اش استفاده نماید و به فونت آی بی ام مشهور می گردد.
عبور از ماشین تایپ و رسیدن به سیستم های صوتی تصویری و دیجیتال امروزی از قبیل تلویزیون های4k و هوشمند و تبلت برندهای ایكس ویژن (Xvision) و تی سی ال(TCL) شركت مادیران در گذر امواج تحولات اقتصادی و سیاسی در ایران نشان از ثبات قدم و حس میهن دوستی محمود امیری موسس این شركت دارد.
2121


1397/04/04
13:30:15
5.0 / 5
2623
تگهای خبر: اپل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو