دبیر كل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا:

توسعه تكنولوژی در دنیا

توسعه تكنولوژی در دنیا به گزارش سئو سی دبیركل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا ضمن تاكید بر حفظ ریشه و سرمایه های دینی، فرهنگی و اخلاقی كشورها اظهار داشت: توسعه علمی و تكنولوژی در دنیا نیازمند تقویت نگاه جهانی شدن از جانب كشورها می باشد.به گزارش سئو سی به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر؛ این دانشگاه به عنوان یكی از اعضای اتحادیه دانشگاه های اوراسیا میزبان كارگاه آموزشی یك روزه ای تحت عنوان« راهكارهای بین المللی سازی آموزش عالی برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی» بود.
اتحادیه دانشگاه های اوراسیا سازمانی غیرانتفاعی و وابسته به انجمن اروپایی تضمین كیفیت آموزش عالی است كه از جانب ۷ دانشگاه در منطقه اوراسیا در سال ۲۰۰۸ برای افزایش همكاری ها بین دانشگاه های اروپایی و تبادل دانشجو و استاد تاسیس شد. این اتحادیه اكنون ۹۴ عضو ثابت و ۷ عضو موسس دارد.
دكتر مصطفی آیدین دبیر كل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا در آئین شروع به كار این كارگاه یك روزه كه قرار است با حضور متخصصان در زمینه آموزش عالی ایرانی و خارجی همینطور دانشگاهیان، روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و مدیران بین الملل دانشگاه ها برگزار و جدیدترین راهكارها در زمینه آموزش عالی بین الملل بحث و تبادل نظر شود در سخنانی ضمن تاكید بر اشتراكات فراوان فرهنگی، دینی و تاریخی دو كشور ایران و تركیه اظهار داشت: متاسفانه هم اكنون میزان همكاری های دو كشور ناكافی است.
وی با بیان اینكه، زمان های اخیر وزارت علوم دو كشور ایران و تركیه تصمیمات بسیار مناسبی برای همكاری های دو جانبه اتخاذ نموده اند، اضافه كرد: این تصمیمات برای قدرت بخشیدن به میزان و كیفیت این همكاری ها است.
دبیر كل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا با اشاره به حضور روسای دانشگاه ها و دفاتر بین المل در هماش و برنامه بین المللی سازی آموزش عالی و دانشگاه ها اظهار داشت: این اتحادیه بیش از ۱۰۵ عضو دارد كه دانشگاه ها خیلی فعال بایكدیگر همكاری می كنند.
وی هدف اصلی این اتحادیه را همكاری فرهنگی، اقتصادی و آموزشی بین كشورهای منطقه اوراسیا عنوان كرد و با بیان این كه هرسال برنامه های آكادمیك یوراس در پنج كشور مختلف برگزار می شود، اضافه كرد: امروز هم یكی از كارهایی را كه این اتحادیه انجام می دهد، شاهد خواهیم بود.
وی انجام پروژه های مشترك با دانشگاه های عضو، مدرسه های تابستانی و زمستانی مشترك و تبادل دانشجو و استاد بین دانشگاه های عضو و از همه مهمتر برپایی نمایشگاه سالانه در زمینه آموزش عالی از جانب كشورهای عضو این اتحادیه را كه سال قبل سومین نمایشگاه آن با حضور ۲۱۰ دانشگاه از سراسر دنیا از جمله ۱۴ دانشگاه ایران برگزار شد، از جمله مهمترین اقدامات اتحادیه دانشگاه های اوراسیا برشمرد.
آیدین با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه آموزش عالی در سال جاری، ابراز امیدواری كرد: تعداد بیشتری از دانشگاه های ایرانی در این نمایشگاه شركت كنند.
دبیركل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا با اشاره به صرف بیش از ۴۰ سال از عمر خود در آموزش عالی اظهار داشت: تمام دنیا را بایستی با نگاه جهانی شدن نگریست و واقعیت های پشت جهانی شدن را به درستی باید در نظر گرفت.
وی در عین حال درك جهانی شدن را مستلزم عدم فراموش كردن ریشه های فرهنگی هر كشور دانست و اظهار داشت: ریشه های دینی و اخلاقی و فرهنگی نباید جدا شوند.
آیدین با بیان این كه نباید دنبال زمان رفت بلكه لازم است همواره جلوتر از آن حركت كرد، اظهار داشت: اگر زمان را تعقیب كنید، شما در واقع مقلد زمان خواهید شد. ما به عنوان دانشگاه باید جلوتر از زمان حركت كنیم و الگوی سایر بخش های جامعه باشیم.
وی با اشاره به حضور جمع كثیری از دانشگاهیان كشور تركیه در این كارگاه یك روزه برای همكاری با مراكز دانشگاهی ایران، بر تبعیت از معیارهای جدید بین المللی سازی آموزش عالی و دانشگاه ها برای بهره مندی هرچه بیشتر كشورهای عضو تصریح كرد.
 

1396/07/23
22:35:19
5.0 / 5
3519
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو