خرازی مطرح كرد؛

لزوم استفاده از واقعیت مجازی برای ارتقا روش های درمانی

لزوم استفاده از واقعیت مجازی برای ارتقا روش های درمانی به گزارش سئو سی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی خواهان استفاده از ابزارهای حقیقت مجازی برای اثربخشی در روش های درمانی شد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید کمال خرازی در مراسم گشایش نهمین همایش بین المللی علوم شناختی در دانشگاه خوارزمی خواهان استفاده از ابزارهای حقیقت مجازی برای اثربخشی در روش های درمانی شد و اظهار داشت: حقیقت مجازی و افزوده مجازی به سرعت درحال تحول است و هوش مصنوعی می تواند به کمک این فناوری بشتابد.
وی تقویت تاب آوری و آماده سازی افراد و بیماران را برای کنار آمدن با چالش های ناشی از فشارهای عصبی را یکی از کاربردهای استفاده از حقیقت مجازی برشمرد و اظهار داشت: از حقیقت مجازی میتوان برای مستندسازی آثار محرک های حسی و غیرقابل مشاهده در بیماران در امر پیشگیری، سنجش و درمان بهره برد و از محتوای عرضه شده در شبیه سازی برای سنجش عینی تر میزان پسا صدمه فشارهای عصبی بهره برد.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی با تکیه بر این که از فناوری های نوین میتوان برای درمان بیماری ها و اختلالات روانی استفاده کرد، خواهان بهره گیری از ابزارهای حقیقت مجازی برای اثربخشی در روش های درمانی در کشور شد.
خرازی با اشاره به اینکه ابزارهای حقیقت مجازی اگر خوب طراحی و ساخته شوند، می تواند استفاده کننده را در صحنه غوطه ور سازد و تجربه بودن در محیط واقعی را برای او پدید آورد، اظهار داشت: هدف سامانه غوطه ورساز این است که دنیای بیرونی را با دنیای مجازی جایگزین کند تا از نظر روانی تجربه خاصی را برای او ایجاد نماید.
به گفته خرازی، فناوری شبیه سازی، ظرفیت سنجش، آموزش و ثبت واکنش های رفتاری و احساسی و بیمار را هم دارد. حقیقت مجازی نسبت به روش های معمول سنجش، ارزش افزوده بیشتری را تولید می کند. فناوری متاورس و بهره گیری از آن در حوزه پزشکی هم به پیشرفت و توسعه حقیقت مجازی کمک می نماید به صورتی که فضاهایی طبیعی تر را برای اهداف درمانی فراهم می آورد.


منبع:

1401/03/02
11:38:18
5.0 / 5
647
تگهای خبر: آموزش , تجربه , توسعه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو