اتحادیه اروپا دنبال تحریم خدمات ابری به روسیه

اتحادیه اروپا دنبال تحریم خدمات ابری به روسیه اتحادیه اروپا در جهت تحریم های جدید ضد مسکو به تلافی جنگ اوکراین، روی ممنوعیت فراهم کردن خدمات ابری به روسیه کار می کند.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، یک مقام اتحادیه اروپا با بیان این خبر به رویترز، تصریح کرد چنین اقدامی از نظر فنی، پیچیده است.

اگر این تحریم تصویب شود، مشخص نیست چگونه روی روسیه تأثیر خواهد گذاشت چونکه فراهم کنندگان اصلی خدمات ابری در اروپا، شرکتهای آمریکایی شامل آمازون، گوگل و مایکروسافت هستند.

اتحادیه اروپا هفته گذشته بسته جدیدی از تحریمها را ضد روسیه و بلاروس تصویب گردید که شامل ممنوعیت واردات نفت، اقدامات محدودکننده ضد بانک های روسی و ممنوعیت فراهم کردن خدمات مشاوره برای مسکو بود.

نسخه اولیه بیانیه مطبوعاتی درباره بسته تحریمها که سوم ژوئن از جانب شورای اتحادیه اروپا انتشار یافت، به ممنوعیت فراهم کردن خدمات ابری اشاره کرده بود اما بعدا اصلاح و اشاره به این ممنوعیت، حذف شد. این تحریم در متن حقوقی منتشره در ژورنال رسمی اتحادیه اروپا هم مشاهده نشد.

یک مقام مطبوعاتی شورای اتحادیه اروپا ذکر شدن تحریم خدمات ابری را یک خطا عنوان نمود و حاضر نشد درباره اینکه آیا تحریم مذکور، سبب بحث درباره این مورد میان کشورهای اتحادیه اروپا شده است، توضیحی دهد.

یک مقام اروپایی آگاه از تصمیمات درباره تحریمها، به رویترز اظهار داشت: ممنوعیت عرضه خدمات ابری هیچگاه از جانب کمیسیون اروپا پیشنهاد نشد اما اتحادیه اروپا روی معرفی این ممنوعیت در دورهای بعدی تحریمها کار می کند؛ هر چند که چنین اقدامی از نظر فنی دشوار است.

بر اساس گزارش رویترز، میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین در توییتی نوشت: اصلاح بیانیه مطبوعاتی از جانب شورای اتحادیه اروپا، بدون عرضه توضیح شفافی صورت گرفت و احتمال سبک شدن تحریمها را نشان داد. ما باید فشار تحریمها را افزایش دهیم نه اینکه آنها را کم نماییم.

منبع:

1401/03/21
10:14:15
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو