برای تامین برق ؛

باتری زیستی از باکتری با شارژ سه هفته ای تولید شد

باتری زیستی از باکتری با شارژ سه هفته ای تولید شد سئو سی: پژوهشگران آمریکایی از تولید باتری زیستی آگاهی داده اند که متشکل از سه لایه باکتری است و انرژی تولید شده از این طریق در زیر نور خورشید برای تامین برق به مدت سه هفته کافی است.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، تنوع بخشیدن به منابع انرژی بخش مهمی از روند کاهش اتکا به سوخت های فسیلی است و یکی از جایگزین های قابل استفاده، باکتری های تولید کننده برق است. مهندسان دانشگاه بینگهمتون آمریکا برای اولین بار یک باتری زیستی ساخته اند که شامل سه لایه از گونه های مختلف باکتری است که به کمک هم نور خورشید را جذب کرده و الکتریسیته تولید می کنند.
گروه سازنده محفظه های حاوی باکتری های متمایز را در سه لایه روی هم قرار دادند. لایه بالایی، باکتری های فتوسنتزی را در خود جای داده که انرژی مورد نیاز را از نور خورشید به دست آورده و مولکول های آلی تولید می کردند که باکتری های لایه های زیرین را تغذیه می کنند. باکتری موجود در لایه زیرین باکتری است که بوسیله خوردن مواد مغذی و به کمک تعدادی از مواد شیمیایی تولید شده توسط باکتری های لایه میانی، الکتریسیته تولید می کند.
گروه مورد اشاره مدل هایی از این باتری های زیستی را با اندازه ۳ سانتی متر مربع آزمایش کرده و دریافتند که می توانند از این طریق برای هفته ها به شکل متناوب برق تولید کنند. از این باتری ها می توان برای تولید سنسورهای کوچک یا وسایل الکترونیکی در مناطق دورافتاده، بدون نظارت انسان استفاده نمود. نسخه فعلی این باتری زیستی مقدار زیادی برق تولید نمی کند، اما می توان با افزودن واحدهای بیشتر، خروجی آنرا افزایش داد.
مدل های آتی این باتری ها حتی در صورت شناور شدن بر روی آب کار کرده و در صورت لطمه دیدگی نیز ترمیم خواهند شد.


منبع:

1401/04/03
17:27:42
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو