زبان برنامه نویسی جولیا جای پایتون را می گیرد؟

زبان برنامه نویسی جولیا جای پایتون را می گیرد؟ سئو سی: پایتون بعنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی دنیا در بین توسعه دهندگان نرم افزاری بزودی جای سی پلاس پلاس/ C++ را می گیرد اما زبان جوان تری به نام جولیا بعنوان جایگزین پایتون در دنیای برنامه نویسی مطرح گردیده است.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، پایتون نزدیك به 30 سالی است كه در «یادگیری ماشین» و توسط «دانشمندان علوم داده» استفاده می گردد اما جولیا از 2012 بدین سو مطرح شده و به سرعت در حال محبوب شدن است.
هفته گذشته موسسه بررسی شاخص های زبان برنامه نویسی به نام TIOBE نام جولیا را در صدر فهرست 50 زبان برنامه نویسی مطرح جهان قرارداد. «استفن اوگرادی» از موسسه redMonk هم به علاقه شدید برنامه نویسان به زبان جولیا اذعان كرده و می گوید: جولیا در 3 ماه اخیر با سه پله رشد به رتبه 36 رسیده است درحالی كه سال قبل 52 بود.
وی اضافه كرد: بعضی از كمپانی های بزرگ اخیراً درخواست هایی درباره جولیا مطرح كرده اند كه اهمیت آن را دوچندان می كند.آن ها این سؤال را مطرح كرده اند كه جولیا مردنی است یا نه؟
زبان برنامه نویسی پویا و سطح بالای جولیا در سال 2012 توسط 4 مهندس برای انجام محاسبات علمی پیشرفته توسعه داده شد و نكته قابل توجه اینكه بعنوان زبان برنامه نویسی همه منظوره، در تعریف توابع بسیار قوی و انعطاف پذیر بوده و امكان تعریف رَویه ها و عملگرهای محاسباتی جامع برای ساختارهای داده متفاوت را فراهم می آورد.
جولیا اوپن سورس بوده و با پروانه MIT كار می كند كه سرعت زبان سی/C و پویایی زبان Ruby را در كنار قابلیت های Lisp و Matlab را دارد.
فهرست محبوب ترین زبان های برنامه نویسی جهان با رفرنس Red Monk را در زیر مشاهده می كنید:
1 JavaScript
2 Java
3 Python
4 PHP
5 C#
6 C++
7 CSS
8 Ruby
9 C
9 Objective-C
11 Swift
12 Scala
12 Shell
14 Go
14 R
16 TypeScript
17 PowerShell
18 Perl
19 Haskell
20 Lua


5656


1397/06/03
15:31:09
5.0 / 5
2832
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو