یك مقام مسول رگولاتوری خبر داد؛

افزایش ۶ درصدی شکایات مردمی در حوزه ارتباطات

افزایش ۶ درصدی شکایات مردمی در حوزه ارتباطات به گزارش سئو سی مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری از افزایش ۶ درصدی شکایت در سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات مردمی ۱۹۵ نسبت به ۳ ماهه اول ۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش سئو سی به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، پیمان قره داغی ضمن اشاره به این که تعداد کل شکایات ثبت شده در سه ماهه اول سال قبل ۴۳ هزار و ۵۹۴ مورد بوده، اضافه کرد: از شکایات ثبت شده در سه ماهه اول سالجاری ۷ هزار و ۴۴۳ شکایت به اپراتور همراه اول، دو هزار و ۹۷۱ شکایت به اپراتور ایرانسل و ۸۵۲ شکایت به اپراتور رایتل اختصاص دارد که در مقایسه با سه ماهه اول سال قبل در همراه اول حدود ۸ درصد، در رایتل حدود ۲۴ درصد افزایش و در ایرانسل حدود ۲۶ درصد کاهش داشته است.
وی درباره آمار شکایات ثبت شده در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: در سه ماهه اول سال قبل ۶ هزار و ۸۸۱ شکایت از همراه اول، ۴ هزار و ۲۲ شکایت از ایرانسل و ۶۸۷ شکایت از رایتل در سامانه ۱۹۵ ثبت شده است.
قره داغی قطعی سیمکارت، عدم آنتن دهی شبکه موبایل و دسترسی به اینترنت، تخلیه سیمکارت، عدم تضمین کیفیت سرویس ارائه شده، پیامک تبلیغاتی، پاسخگو نبودن، ثبت نام و واگذاری سیمکارت بدون حضور مالک به شخص دیگر، عدم رعایت تعرفه ترافیک داخلی و بین الملل و... را از موضوعات شکایت های مردمی عنوان نمود.
مدیر کل محافظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درباره میانگین زمان پاسخگوئی به شکایات در سامانه ۱۹۵ خاطرنشان کرد: میانگین زمان پاسخگوئی به شکایات در اپراتورهای سیار متفاوت بوده و به علت وجود شکایات باز در سه ماهه اول سالجاری و عدم محاسبه زمان این گونه شکایت ها در هنگام ارائه این گزارش، امکان دارد میانگین زمان پاسخگوئی بعد از بسته شدن شکایت ها افزایش یابد.
وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن این مورد میانگین زمان پاسخگوئی در بهار سال جاری برای هر ۳ اپراتور به حدود ۵ روز رسیده است که این شاخص سال قبل در همراه اول حدود ۱۵ روز، در ایرانسل حدود ۱۴ روز و در رایتل حدود ۱۰ روز بوده است.

1401/04/14
23:54:48
5.0 / 5
652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو