استفاده از تیک تاک در ارتش آمریکا اخطار گرفت

استفاده از تیک تاک در ارتش آمریکا اخطار گرفت رگولاتور ارتباطات فدرال آمریکا که در کوشش برای حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه های آنلاین است، اخطار داد اعضای ارتش آمریکا با استفاده از این سرویس شبکه اجتماعی، امنیت ملی را به مخاطره می اندازند.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، برندن کار، از اعضای جمهوریخواه کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به کمیسیونی در مجلس نمایندگان این کشور اعلام نمود چندین شاخه ارتش استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی را ممنوع کرده اند اما تیک تاک به شکل فراگیر در دستگاههای شخصی استفاده می شود.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: ما به شدت نگران منتقل شدن این اطلاعات به پکن هستیم. دستگاههایی که تیک تاک دارند، مستقیما به پایگاههای ارتش برده می شوند و با بررسی اطلاعات مکان، اطلاعات در ارتباط با جابه جایی نیروهای ارتش به دست می آید.

گلن گروثمان، نماینده جمهوریخواه از ویسکانسین اظهار داشت: ما نمی توانیم درباره کلاهبرداری از نیروهای باسابقه ارتش صحبت نماییم و به دزدی اطلاعات که در اپلیکیشنهای خارجی مانند تیک تاک انجام می شود، اشاره نکنیم.

مقامات آمریکایی از تیک تاک درباره اینکه آیا اطلاعات خصوصی شهروندان آمریکایی به مقامات چین داده شده است، سوال کرده اند. برندن کار، ماه گذشته در نامه ای از شرکتهای اپل و گوگل خواسته بود اپلیکیشن تیک تاک را از فروشگاههای آنلاین خود حذف نمایند.

طبق گزارش بازفید نیوز، اظهارات کارمندان تیک تاک نشان داده است مهندسان این شرکت در چین، بین سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲، به دیتای آمریکایی دسترسی داشته اند. همان روزی که گزارش بازفید انتشار یافت، تیک تاک اعلام نمود ترافیک کاربران آمریکایی خویش را به زیرساخت ابری اوراکل منتقل خواهد نمود و اطلاعات خصوصی کاربران آمریکایی را از دیتاسنترهای خود در آمریکا و سنگاپور، به سرورهای ابری اوراکل در آمریکا منتقل می کند.

شو زی، مدیرعامل تیک تاک، در نامه ای به تاریخ ۳۰ ژوئن اعلام نمود کارمندان این شرکت در چین که شماری از پروتکلهای امنیت داخلی را پاک می کنند، می توانند به برخی از اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک شامل ویدئوهای عمومی و اظهارنظرها دسترسی داشته باشد. هیچ کدام از این اطلاعات با دولت چین در میان گذاشته نمی گردد و مشمول کنترل های امنیتی دقیق قرار می گیرد.

برندن کار اظهار داشت: تیک تاک مانند یک ابزار شنود پیشرفته کار کرده و انبوهی از اطلاعات شخصی و حساس را جمع آوری می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا بر فروشگاه های اپلیکیشن نظارت نمی کند اما در سال های اخیر، فعالیت برخی از شرکتهای مخابراتی چینی در آمریکا را با استناد به ریسکهای امنیتی، ممنوع کرده است.

منبع:

1401/04/24
15:25:49
5.0 / 5
432
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو