ساخت قایق بی سرنشین در نروژ

ساخت قایق بی سرنشین در نروژ به گزارش سئو سی یك شركت نروژی قایق بی سرنشینی ساخته كه با طی مسافت ۳ هزار كیلومتر از دریای آتلانتیك گذر كرده است.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، یك قایق بی سرنشین ساخت شركت Offshore Sensing نروژ موفق شده اقیانوس آتلانتیك را طی نماید.
این قایق Sailbuoy Met نام دارد و از ۷ ژوئن ۲۰۱۸از نیوفاندلند به آب انداخته شد و در ۲۶ آگوست به ساحل ایرلند رسید. به عبارت دیگر این قایق ۳هزار كیلومتر را طی كرده است.
سال گذشته قایق Sailbuoy Wave این شركت طی دو ماه بیش از ۴۵۰۰ كیلومت سفر كرد. اما میانه راه از كار افتاد و یك قایق ماهیگیری آن را گرفت.
معاینه این قایق در مركز نشان داد شل شدن یك پیچ به اتصال در سیستم خودكار این قایق منجر گردیده است. در نتیجه قایق نتوانست مسیر خویش را تكمیل كند.
به هرحال قایق جدید بعنوان یك پلت فرم سنسور دریایی تولید شده كه می توان به وسیله ماهواره به آن دستوراتی داد. این قایق قابلیت ردیابی و جمع آوری اطلاعات با استفاده از سیستم ماهواره های ایریدیوم را دارد. همزمان از باد برای حركت در آب استفاده می نماید. پنل های خورشیدی هم الكتریسیته مورد نیاز باتری آن را فراهم می كنند. همینطور این قایق توانست وضعیت باد را رصد كند.
این اولین قایق بی سرنشین است كه توانسته از شمال آتلانتیك گذر كند.
 

1397/06/14
13:50:12
5.0 / 5
3508
تگهای خبر: باتری , سیستم , ماهواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو