معاون معاونت علمی مطرح كرد؛

فروش 3۰۰ هزار میلیارد تومانی فناوری در 14۰۰

فروش 3۰۰ هزار میلیارد تومانی فناوری در 14۰۰ به گزارش سئو سی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از فروش ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکتهای دانش بنیان در ۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، محمدحسین بهشتی در برنامه میز اقتصاد به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: بیشتر از ۷ هزار و ۱۸۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد که با تولید ۱۱ هزار و ۳۶۳ محصول، فروش ۳۹۹ هزار میلیارد تومانی پارسال (بر اساس سالی مالی ۱۴۰۰) را ثبت کردند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه این میزان از فروش نسبت به سال ۹۹ رشد ۳۵ درصدی داشته است، اظهار داشت: طبق آخرین آمار، شرکتهای دانش بنیان علاوه بر صادرات یک میلیارد دلاری در سال گذشته، سبب اشتغال آفرینی برای ۳۷۵ هزار ایرانی هم شده اند.
به گفته بهشتی، میزان اشتغال زایی سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی ضمن اشاره به میزان صادرات شرکتهای دانش بنیان در سال مالی ۱۴۰۰ اظهار داشت: سال قبل این شرکتهای دانش بنیان دارای کد صادراتی، حدود یک میلیارد دلار صادرات داشته اند. با برنامه ریزی های صورت گرفته در چارچوب خانه های نواوری و فناوری انتظار داریم این صادرات افزایش قابل توجهی پیدا کند.
۱۶۰ طرح کلان درحال اجراست
بهشتی در ادامه ضمن اشاره به طرح های کلان ملی مورد حمایت معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: حالا ۱۶۰ طرح جاری داریم که محصولات مورد نیاز جامعه هستند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: دولت از طرح های دانش بنیانی که در راه تحقق امنیت غذایی گام برداشتند حمایت می کند؛ سند دانش بنیان امنیت غذایی پایدار در دولت تدوین و برای تصویب به شورایعالی انقلاب فرهنگی رفته است.


منبع:

1401/05/31
13:30:12
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو