وزیر ارتباطات:

سرعت اینترنت در منازل چند صد برابر خواهد شد

سرعت اینترنت در منازل چند صد برابر خواهد شد به گزارش سئو سی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با طرح فیبر نوری منازل سرعت اینترنت چند صد برابر خواهد شد.


به گزارش سئو سی به نقل از مهر، عیسی زارع پور بامداد دوشنبه در حاشیه بهره برداری از ۶ پروژه تولیدی و صنعتی در فرودگاه پیام اظهار داشت: اگر می خواهیم بر مشکلات غلبه نماییم باید از ظرفیت بالای شرکت های دانش بنیان بهره ببریم. وی بیان کرد: با استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان علاوه بر حل مشکلات داخلی می توانیم به دیگر کشورها نیز کمک و یاری نماییم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: امروز در مکان افتتاح چند خط تولید و محصولات جدید شرکت های داخلی را داشتیم که عمدتا تجهیزات ارتباطی و مخابراتی شامل تولید سوئیچ، مودم و دستگاه های ریپیتر برای اپراتورهای همراه و همین طور شرکت های تولید کننده تلفن های هم راه است. وی افزود: در زمان حاضر تولیدات آنها بصورت مونتاژ است که امیدوار هستم با حمایت هایی که می شود طراحی و تولید نیز در این شرکتها داخلی شود.

زارع پور با اشاره به اینکه ظرفیت های خوبی در کشور برای تولید تجهیزات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به وجود آمده افزود: اگر خوب کار نماییم قابلیت صادرات هم وجود دارد و الان تعداد زیادی از شرکتها صادرات به خارج از کشور در زمینه تجهیزات مخابراتی دارند.

وی اشاره کرد: منطقه ویژه پیام باتوجه به ظرفیتی که دارد می تواند به یک از قطب های اقتصاد دیجیتال در کشور تبدیل گردد که هم نیاز کشور را برطرف و هم محصولات با تراز صادراتی تولید و مساله اشتغال را در استان البرز در فناوری پایه حل کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: نگاه و راهبرد دولت سیزدهم ایجاد شبکه پر سرعت و با کیفیت و امن برای مردم است و دراین زمینه تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا اتفاق بیفتد؛. وی اظهار داشت: با اهمیت ترین رویدادی که باید برای ارتقای سرعت شبکه باید اتفاق بیفتد بحث طرح فیبر نوری منازل کسب و کارهاست که به خانه ها و ادارات فیبر نوری ببریم که نامحدود است و سرعت اینترنت چند صد برابر خواهد شد.

زارع پور به افتتاح این پروژه در روز سه شنبه در دو استان دیگر کشور اشاره نمود و اضافه کرد: مردم در این استانها سرعت های چند صد مگابایتی بر ثانیه را تجربه می کنند. با این کار شبکه تلفن همراه هم ارتقا می یابد چون پیش زمینه اینترنت نسل پنجم این است که فیبر نوری تا پای آنتن ها و بی تی اس ها برود و عملاً فیبر در همه جای شهر گسترده می شود.

وی بیان کرد: این کار زمان بر است و در عین حالی که کارهای کوتاه مدتی برای ارتقای کیفیت شبکه انجام می دهیم این طرح بنیادی نیز انجام و تا اختتام دولت سیزدهم برای حداقل ۸۰ درصد خانواده ها فیبر نوری اجرائی می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباب خدمات به زوار اربعین حسینی و تقویت اینترنت تلفن های همراه آنان نیز اظهار داشت: ستاد ویژه ای در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اربعین راه اندازی شده و تمام ظرفیت ها امسال برای نخستین بار در فناوری اطلاعات پای کار آمده است. در زمینه ارتباطات تقویت شبکه تلفن همراه در مسیرهای منتهی به مرز و خود مرزها با سایت های سیار اپراتورهای همراه فراهم می شود. وی ادامه داد: در یکی از مرزها که بیشترین جمعیت را دارد تجهیزاتی مقرر است نصب شود که همزمان برای هزار نفر اینترنت رایگان بدهد و این اقدام در مرز مهران صورت می گیرد. زارع پور بیان کرد: در کشور عراق نیز با توافق های انجام شده در راه نجف تا کربلا تعداد زیادی ایستگاه اینترنت رایگان توسط اپراتورهای عراقی مستقر می شود. در زمینه فناوری اطلاعات هم تلاش می شود خدمات جدیدی برای مردم راه اندازی شود.

وی اشاره کرد: یکی از پیامرسان ها سرویس اعلام موقعیت بدون نیاز به اینترنت را نیز راه اندازی کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات متذکر شد: برای مسیریابی در عراق با وسیله شخصی و مسیر نجف تا کربلا اطلاعات موکب ها و اطلاعات مورد نیاز مردم توسط مسیریاب ها عرضه می شود.


منبع:

1401/06/07
13:35:40
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو