در راستای طرح حمایتی دولت

کسب و کارهای آنلاین داخلی نشان ویژه می گیرند

کسب و کارهای آنلاین داخلی نشان ویژه می گیرند به گزارش سئو سی، برپایه آئین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، کاربرانی که کسب و کارهای آنها در پلت فرم های داخلی احزار هویت شده باشند، نشان یا تیک ویژه کسب و کار به آنها اعطا می شود.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، حدود یک ماه و نیم است که بنابر تصمیم نهادهای ذی ربط برای دو پلت فرم خارجی اینستاگرام و واتس آپ محدودیت هایی بوجود آمد و در این فاصله، خیلی از کسب و کارهای اینترنتی به علت شرایط به وجود آمده با مشکلات معیشتی روبه شدند. بر این اساس، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی هفته های اخیر بر ضرورت پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال تأیید کرده و در همین راستا، بسته حمایتی ویژه ای برای کسب و کارهای اینترنتی در نظر گرفته شد.

این بسته حمایتی که به تازگی توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی گردید، شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی است که میتوان به مواردی مانند خدمات متنوع پرداخت، اعتبار بخشی به کسب و کارها و کاربران و تسهیلات بانکی اشاره نمود.

در بخش خدمات متنوع پرداخت، کاربرانی که در پلت فرم های داخلی فعالیت کنند، از مزایایی چون امکان راه اندازی حساب امانی، خرید اعتباری از سکوهای مشمول، پرداخت مستقیم، راه اندازی کیف پول، فراهم کردن درگاه پرداخت برای سکوهای مشمول توسط بانک مرکزی و امکان استفاده از رمز ریال درصورت راه اندازی استفاده نمایند.

در بخش اعتبار بخشی به کسب و کارهای اینترنتی و کاربران این امکان وجود دارد که به سکوها و کسب و کارهای احراز هویت شده، نشان ویژه یا تیک ویژه کسب و کار اعطا شود یا برای عموم کاربران امکان دریافت نشان اعتبار شده (تیک آبی) فراهم گردد.

همچنین کاربران فضای مجازی در این بسته حمایتی از تسهیلات بانکی ویژه ای برخوردار می باشند که میتوان به مواردی مانند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهایی که از سکوهای خارجی به سکوهای مشمول مهاجرت کنند، قبول حساب کاربری افراد برای اعتبار سنجی مالی آنها در بانکها برپایه دستور العملی که بانک مرکزی تهیه می کند، مجاز بودن قبول وثیقه حساب کاربری افراد با دنبال کننده بالا توسط بانکها برپایه دستور العملی که بانک مرکزی تهیه خواهد کرد، اشاره نمود.

منبع:

1401/08/12
15:10:48
5.0 / 5
516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو