سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری ژاپن برای تراشه های پیشرفته

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری ژاپن برای تراشه های پیشرفته سئو سی: ژاپن حداکثر 70 میلیارد ین (500 میلیون دلار) برای تولید تراشه های پیشرفته توسط شرکتهای فناوری شامل سونی و NEC Corp سرمایه گذاری خواهدنمود.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: نیمه رساناها، قطعه مهمی برای توسعه فناوریهای پیشرفته جدیدی مانند هوش مصنوعی، صنایع دیجیتالی و بهداشت و درمان خواهند بود. شرکت تراشه جدید "راپیدوس" نام خواهد گرفت و در نیمه دوم دهه جاری، تولید تراشه را شروع می کند.

با عمیق شدن اختلافات تجاری میان آمریکا و چین و اقدام واشنگتن در محدود کردن دسترسی پکن به فناوری نیمه رسانای پیشرفته، ژاپن بدنبال احیای پایگاه تولید تراشه خود است تا اطمینان حاصل کند خودروسازان و شرکتهای فناوری اطلاعات، با کمبود قطعات مهم روبرو نمی شوند. ژاپن همین طور نگران این است که چین ممکنست تلاش کند کنترل تایوان که قطب جهانی تولید تراشه پیشرفته است را به دست بگیرد.

در این راستا، دولت ژاپن کمک مالی عرضه می کند تا تراشه سازان خارجی را تشویق کند در این کشور کارخانه راه اندازی کنند که شامل کمک ۴۰۰ میلیارد ین به شرکت تایوانی TSMC است که بزرگترین سازنده تراشه لاجیک در جهان است. ژاپن در ژوییه ۹۳ میلیارد ین یارانه برای مساعدت با سازندگان تراشه حافظه کیوشیا و وسترن دیجیتال برای توسعه تولید در ژاپن عرضه نمود و در سپتامبر قول داد به شرکت آمریکایی میکرون تکنولوژی ۴۶.۵ میلیارد ین بدهد تا این شرکت ظرفیت تولید تراشه در کارخانه اش در هیروشیما را افزایش دهد.

شرکت تراشه جدید گویای مرحله جدیدی در استراتژی نیمه رسانای ژاپن بوده و نشان دهنده عمیق شدن همکاری میان ژاپن و آمریکا در حوزه توسعه فناوری بعد از توافق دو کشور برای ایجاد یک مرکز تحقیقات مشترک جدید بمنظور طراحی نسل بعدی نیمه رساناهای دو نانومتری سریعتر و کارآمدتر است.

تلویزیون توکیو گزارش کرد در شرکت جدید، شرکتهایی مانند نیپون تلگراف و تلفن و کیوشیا هولدینگز سرمایه گذاری خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت ژاپن مرکز تحقیقات جدید را تا آخر سال ۲۰۲۲ برای ساخت نیمه رساناهای دو نانومتری راه اندازی خواهدنمود.

منبع:

1401/08/21
09:26:41
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو