سردار جلالی:

نیازمند دانش به روز برای مقابله با تهدیدات هستیم

نیازمند دانش به روز برای مقابله با تهدیدات هستیم به گزارش سئو سی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: ما به سبب آنکه با تهدیداتی از جنس فناوری مواجه هستیم و هم زمان با پیشرفت آنها نیازمند دانش به روز برای مقابله با تهدیدات هستیم.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی طی سخنانی در نشست تخصصی پدافند غیرعامل وزارت دفاع، اظهار داشت: مسیری که وزارت دفاع تا به امروز طی کرده، یک مسیر پیش برنده بوده است؛ بطوریکه امروز از نقش حداقلی در مونتاژ کردن سلاح های نه چندان پیشرفته به جایی رسیده که پیشرفته ترین تسلیحات دفاعی را ساخته و اثر راهبردی نیروهای مسلح را توسعه و بازدارندگی را ارتقا داده است.
وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل در وزارت دفاع توانسته زیرساخت ها، توانمندی ها، دانش صنعتی، خط تولید، نیروی انسانی متخصص خودرا حفظ کند و در کنار آن مکمل پدافند غیرعامل در کشور نیز باشد.
جلالی با اعلان اینکه وزارت دفاع در زمینه پدافند غیرعامل دارای سابقه ای درخشان است، اظهار داشت: وزرا و معاونان آنها سالهای اخیر نقش پررنگی را در این امر ایفا کرده اند و موضوعی که در پدافند غیرعامل بسیار مهم می باشد، دایره متنوع تهدیدات است. ما مکلفیم در مقابل تهدیدات آینده و نوظهور الگوهایی از پدافند و دفاع همه جانبه و ترکیبی را طراحی نماییم.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر این که نبردها در فضای فعلی به حوزه سایبر کشیده شده است، اظهار داشت: در جنگ سایبری، حمله به زیرساخت های حیاتی و خدمات رسان به مردم در دستور کار دشمن قرار می گیرد. در این بخش نیازمند اقدامات پدافند سایبری برای تضمین ادامه کارکرد در این زیرساختها در صورت وجود تهدیدات هستیم به نحوی که حتی در صورت اعمال تهدید نیز خدمات رسانی گرفتار وقفه نشود.
وی با اشاره به این که امروز در دنیا الگوها و روشها در جنگ زیستی بطور کلی تغییر کرده است، اضافه کرد: وزارت دفاع در زمینه پدافند زیستی نقشی کلیدی دارد؛ امروز نیازمند زیرساخت های آزمایشگاهی تشخیصی در وزارت دفاع هستیم. این زیرساخت ها در هنگام وقوع تهدیدات زیستی احتمالی می تواند در زمینه پدافند زیستی بصورت فعال و موثر وارد شده و نقش آفرینی کند.
جلالی افزود: در پدافند زیستی ما به شبکه ای از لابراتوار های زیستی نیازمندیم که آزمایشگاه، خط تولید واکسن، سیستم انفورماتیک از اجزای آنست. وزارت دفاع توانست با همت شهید والا مقام محسن فخری زاده راه اندازی خط تولید واکسن که اقدامی راهبردی برای مقابله با جنگ زیستی است را به سرانجام برساند.
وی اشاره کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم دیگر در پدافند غیرعامل در وزارت دفاع، موضوع آموزش و پژوهش است؛ ما به سبب آنکه با تهدیداتی از جنس فناوری مواجه هستیم و چون این فناوری ها درحال بروز شدن است، هم زمان با این پیشرفت ها نیازمند دانش به ‍روز برای مقابله با تهدیدات هستیم.
جلالی افزود: به همین دلیل، باید مجموعه های پژوهشی وزارت دفاع به عنوان کار اولیه، در حوزه تولید دانش های نوین میان رشته ای نقش آفرینی کنند و آنرا در اختیار کشور قرار دهند. این موارد باید مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار گیرد؛ ما در زمینه آموزش و پژوهش نیازمند این هستیم که وزارت دفاع نقش آفرینی فعالی داشته باشد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: با عضویت وزیر دفاع و جانشین وی در کمیته دائمی پدافند غیرعامل توانسته ایم ساختارها و نظامات جدیدی از پدافند غیرعامل که مورد نیاز بوده است را با مطالعه و کار پژوهشی تولید کنیم؛ ما امروز شیوه نامه عملیات مشترک بخش نظامی و غیر نظامی را به نام نظام جامع عملیاتی به تایید رسانده ایم.
وی تصریح کرد: تا حالا حدود هفت نوع عملیات پدافند غیرعامل مصوب و تایید شده است و همین طور نظام عملیاتی پدافند زیستی را با ارزیابی حوزه کرونا باز طراحی کردیم و به تایید رساندیم. امروز ما مفتخر به دارا بودن سند عالی و پیشرفته علمی هستیم
منبع:

1401/08/29
14:41:54
5.0 / 5
340
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو