تأکید ایرانسل بر به کارگیری فناوری موج میلیمتری

تأکید ایرانسل بر به کارگیری فناوری موج میلیمتری سئو سی: نشست تخصصی نقشه راه توسعه مخابرات نسل پنجم باند میلیمتری، در دومین روز ششمین کنفرانس بین المللی فناوری های امواج میلی متری و تراهرتز با حضور سرپرست معاونت بخش شبکه ایرانسل اجرا شد.به گزارش سئو سی به نقل از روابط عمومی ایرانسل، ششمین کنفرانس بین المللی فناوری های امواج میلی متری و تراهرتز (MMWaTT) که از ۴ تا ۶ بهمن ۱۴۰۱، با حمایت ایرانسل در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می شود، عصر چهارشنبه ۵ بهمن، با برگزاری نشست تخصصی «نقشه راه توسعه مخابرات نسل پنجم باند میلیمتری»، به کار خود ادامه داد.
ششمین کنفرانس بین المللی فناوری های امواج میلی متری و تراهرتز (MMWaTT)، توسط مرکز محاسبات و مشخصه های دستگاهها و زیرسیستم های الکترومغناطیسی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مرکز سیستم های الکترومغناطیسی کاربردی دانشگاه تهران و پژوهشکده فناوری مخابرات و الکترومغناطیس کاربردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد و عصر امروز در دومین روز این کنفرانس، نشست تخصصی نشست تخصصی نقشه راه توسعه مخابرات نسل پنجم باند میلیمتری، با حضور دکتر محمد رضوی زاده سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی قهرمانی سرپرست معاونت بخش شبکه ایرانسل، دکتر وحید شاه منصوری رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و مهندس بابک کاردل معاون شبکه رایتل در دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، میزبان دانشجویان و پژوهشگران بود و بصورت زنده از پلت فرم اسکای روم پخش گردید.
در این جلسه تخصصی، سرپرست معاونت بخش شبکه ایرانسل، با اشاره به راه اندازی بیش از ۳۵۰ سایت نسل پنج تلفن همراه توسط ایرانسل اظهار داشت: هدف ما این است که ایرانسل به سراغ تکنولوژی های بالاتر برود، چونکه تمام دنیا هم اکنون جهت استفاده از فناوری های امواج میلیمتری پیشقدم شده اند. بنا بر این از تیرماه امسال، نخستین سایت 5G مجهز به فناوری موج میلیمتری را در ساختمان مرکزی ایرانسل راه اندازی کردیم. به کارگیری تکنولوژی های بالاتر با ظرفیت بالاتر که فراتر از رشد ترافیک سالانه کاربر روی اپراتور باشد، ما را ناگزیر به بهره گیری از آن می کند. چونکه این امر بطور مستقیم بر تجربه کاربر در استفاده از شبکه تأثیرگذار است. با توجه به این که زیرساخت های فیبرنوری که برای فناوری موج میلیمتری یکی از با اهمیت ترین زیرساخت ها است، هم اکنون این زیرساخت در کشور بطور کامل آماده نیست و مشکلاتی را برای ورود تکنولوژیهای جدید به وجود می آورد. ایرانسل آمادگی کامل دارد تا علاوه بر مشارکت ها و سرمایه گذاری هایی که تا کنون در زمینه فیبرنوری در شهرهای مختلف کشور انجام داده است، ظرفیت های بیشتری را به این پروژه اختصاص دهد تا در کنار کوشش های وزارت ارتباطات و نهادهای ذیربط، به توسعه هرچه بیشتر شبکه تلفن همراه مبتنی بر تکنولوژی های جدید ارتباطی منجر شود.
این کنفرانس، با هدف گسترش دانش در حوزه فناوری نوظهور امواج میلی متری و تراهرتز، بوسیله ایجاد بستری مناسب برای گردهمایی دانشمندان برجسته دانشگاهی، پژوهشگران و پژوهشگران بمنظور تبادل و به اشتراک گذاشتن تجربیات آزمایشگاهی، صنعتی و نتایج پژوهشی و نیز تشویق و پشتیبانی از پژوهشگران، برنامه ریزی شده است.
ایرانسل، نخستین ارائه دهنده 5G در ایران، استفاده از فناوری موج میلیمتری را در راه اندازی سایت های جدید نسل پنج، در برنامه قرار داده و اولین سایت نسل پنج با این فناوری در فرکانس ۲۸ گیگاهرتز، از تیرماه ۱۴۰۱، در ساختمان مرکزی ایرانسل مورد بهره برداری قرار گرفته است. با استفاده از این فنآوری، امکان پوشش شبکه در مراکز اداری، تجاری و فضاهای بسته، با سرعت بالاتر از قبل، فراهم خواهد شد.
ایرانسل که با بهره برداری از اولین سایت تجاری نسل پنج ایران در اول مرداد ۱۳۹۹، فاز نخست پروژه توسعه فراگیر 5G در ایران را از شروع سال ۱۴۰۱ شروع کرده، اکنون با نصب و اجرای ۳۵۱ سایت نسل پنج در سراسر کشور، رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران است.


منبع:

1401/11/08
12:05:18
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو