وزیر ارتباطات:

طی سال قبل ۶ پرتاب فضایی داشتیم

طی سال قبل ۶ پرتاب فضایی داشتیم به گزارش سئو سی، وزیر ارتبازات اظهار داشت: در یکسال اخیر با همت رییس جمهور، شورای عالی فضایی احیاء شد و ما در یک سال قبل 6 پرتاب داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی سابقه بوده است.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درنهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت اظهار داشت: یک اتفاق بزرگی که امسال رخ داد، آرزویی که شاید در یک و دو دهه گذشته، وجود داشت. به مفهوم واقعی کلمه پنجره خدمات دولت افتتاح شد تا آن زمان که مردم مراجعه می کنند به تمام خدمات دولت دسترسی داشته باشند. قدم اول این کار در سال ۱۴۰۱ برداشته شد.
وی افزود: در قانون بودجه این مساله تبدیل به تکلیف دستگاهها شد و با همکاری خوبی که دستگاهها داشتند حدود ۹۳ درصد دستگاه های مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند و الان نزدیک به ۳ هزار خدمات دولتی بوسیله این پنجره ارائه می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در زمینه صنعت فضایی که جزو حوزه های کاری وزارت ارتباطات است در یکسال اخیر با همت رییس جمهور شورای عالی فضایی احیا شد دو جلسه نیز تشکیل داده اند، ما در در یک سال گذشت ۶ پرتاب داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی سابقه بوده است. وی اعلام نمود: مردم به مرور طعم شیرین فناوری سرعت اینترنت را خواهند چشید. کمک به زیرساخت اعتباری کشور بسیار اهمیت دارد و اپراتورها باید در نظر بگیرند که سرمایه گذاری ها در دراز مدت، سودآور خواهد بود. زارع پور اظهار داشت: «فناوری اطلاعات» در همه حوزه ها، حتی دامپروری وارد شده تا زندگی را برای مردم جهان آسان تر کند. وی ادامه داد: سهم اقتصاد دیجیتال در ایران در زمان شروع دولت حدود ۶.۴ درصد بود و اکنون به ۷.۴ درصد رسیده است. وزیر ارتباطات اظهار داشت: پیش بینی می شود زودتر از برنامه توسعه کشور که گفته شده تا ۱۴۰۴ این عدد به ۱۰ درصد برسد، تا پایان دولت بتوانیم به سهم ۱۰ درصدی دست پیدا نماییم.

1401/12/02
08:11:51
5.0 / 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو