دفاع سایبری تاسیسات آب آمریکا تقویت می شود

دفاع سایبری تاسیسات آب آمریکا تقویت می شود سئو سی: دولت بایدن روز جمعه طرح جدیدی را برای بهبود دفاع های دیجیتالی سیستم های آب عمومی اعلام نمود.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، این اقدام یک روز بعد از اعلام استراتژی امنیت سایبری ملی از طرف کاخ سفید انجام می گیرد که درصدد بهبود مسئولیت پذیری صنعت درباب امنیت سایبری زیرساخت حساس آمریکایی مانند بیمارستان ها و سدهاست.

طرح سیستم آب، مجموعه مقررات جدیدی را سفارش می کند که مسئولیت بیشتری را برای تضمین امنیت تاسیسات آب در سطح ایالتی بوجود می آورد و در پی چند واقعه هک برجسته در سالهای اخیر اعلام می شود. در فوریه سال ۲۰۲۱ حمله سایبری به یک تاسیسات تصفیه آب در فلوریدا سبب شد سطح قلیایی آب برای مدت کوتاهی افزایش پیدا کند. اگر این هک به سرعت از طرف یک کارمند شناسایی نمی شد، این حادثه می توانست مرگبار باشد و در مارس سال ۲۰۱۹، یک کارمند اخراجی تاسیسات آب کانزاس از رمز قدیمی خود برای خاموش کردن سیستم ها از راه دور بهره برد.

به گفته یک مقام ارشد سازمان حفظ محیط زیست آمریکا، دولت به علت فوریت تهدید حالا اقدام می کند.

رادهیکا فاکس، دستیار مدیر در دفتر آب سازمان محیط زیست آمریکا اظهار داشت: هکرهایی که سیستم تصفیه آب را از کار انداختند و شبکه های سیستم کنترل را قفل کردند، منعکس کننده تهدید جاری هستند.

با این حال، برخی از کارشناسان می گویند طرح جدید جهت کمک به ایمن تر کردن سیستم ها کافی نیست. مارک مونتگومری، مدیر سابق کمیسیون سولاریوم فضای سایبری که یک گروه سیاست گذاری مورد حمایت دولت آمریکاست، در اینباره اظهار داشت: بخش آب همواره در مقابل حملات سایبری لطمه پذیر بوده است اما مونتگومری گفت رویکرد دولت که یکی کردن بررسی امنیت سایبری و نتایج بررسی های سلامت است، نادرست است. سازمان حفظ محیط زیست به علت پرسنل و منابع ناکافی، در موقعیتی نیست تا مسئولیت های خودرا انجام دهد و ایالتها در موقعیت بهتری نیستند. سازمان حفظ محیط زیست بجای انداختن مسئولیت به گردن دیگری، باید با تاسیسات آب همکاری کرده و یک سازمان مشترک صنعتی-دولتی برای ایجاد استانداردها، فراهم کردن ابزارهای ارزیابی و چک کردن نتایج، ایجاد نماید.

مقامات سازمان حفظ محیط زیست آمریکا می گویند که برنامه کمک فنی قوی برای پشتیبانی از سیستم های آب عمومی که به حمایت سایبری نیاز دارند، در اختیار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، صنعت تصفیه آب آمریکا هم منتقد طرح اخیر دولت می باشد. تریسی میهان، مدیر اجرائی امور دولت در انجمن کارهای آب آمریکایی اظهار داشت: این طرح همه نوع مشکل عملی دارد که متاسفانه به نظر می آید دولت به آن اعتنایی نکرده است.

منبع:

1401/12/14
11:26:18
5.0 / 5
183
تگهای خبر: دیجیتال , سئو , ساخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو