خالق توییتر به کپی برداری تردز معترض شد

خالق توییتر به کپی برداری تردز معترض شد به گزارش سئو سی، جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر در انتقاد از شبکه اجتماعی تردز (Threads) اظهار داشت: ما خودرو های پرنده می خواستیم و در عوض، حالا هفت کپی از توییتر داریم.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، شرکت متا که مالک فیسبوک و اینستاگرام است، چهارشنبه گذشته اپلیکیشن تردز را عرضه نمود که شباهت آن به توییتر، انتقاد برانگیز شد و بعضی می گویند این شبکه اجتماعی، طراحی توییتر را دزدیده است.

جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر، در توییتی، اعتراض خودرا نسبت به تردز اعلام نمود و نوشت: ما خودرو های پرنده می خواستیم و در عوض هفت کپی از توییتر داریم. وی به پست اندی آلن، موسس اپلیکیشن نات بورینگ (Not Boring) پاسخ داد که تصویری از پلت فرم های مختلف را کنار هم ارسال کرده و نوشته بود: بنظر می رسد انگار فرصت ابداع باردیگر اجتماع را از دست دادیم. آیا می توانید تفاوتی بین آنها ببینید؟

تصویر مذکور نشان می داد که رابط کاربری پلت فرم هایی مانند تردز، توییتر، ماستودون و بلو اسکای که شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ساخت دورسی است، تا چه اندازه شبیه هم هستند.

یک کاربر با اشاره به توییتر و بلو اسکای، از دورسی انتقاد نمود برای اینکه او، دو کپی از توییتر را ساخته است اما دورسی پاسخ داد: نه، بلو اسکای و نوستر، پروتکل هایی هستند که توییتر می تواند برمبنای آنها بنا شود. ما تعدادی از محدودیت ها را حذف کردیم نه رقابت را.

ایلان ماسک، مالک فعلی توییتر با یک ایموجی لبخند، به جک دورسی جواب داد برای اینکه هر دو نفر در چند روز گذشته، نارضایتی خودرا آشکارا از تردز ابراز کرده اند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ماسک تهدید کرده است مارک زاکربرگ را به سبب راه اندازی تردز، به دادگاه می کشاند و در نامه ای به متا پلتفرمز مدعی شده که بصورت غیرقانونی، از اسرار تجاری و سایر مالکیت معنوی توییتر بهره برده است.

تعداد کاربران تردز در کمتر از ۴۸ ساعت بعد از عرضه این اپلیکیشن، از مرز ۷۰ میلیون نفر عبور کرد و توییتر را برای اقدام قانونی مقابل متا، مصمم کرد.

اما حتی با وجود افزایش کاربران تردز و اشتیاق آنها برای فرار از ‌پریشانی توییتر، موفقیت یکباره اپلیکیشن متا، ممکنست نگرانی های جدی بوجود آورد برای اینکه این شرکت مدتها به سبب نفوذ بازار و کوشش برای مقابله با رقابت اپلیکیشن های رقیب، هدف انتقاد قرار گرفته است.

منبع:

1402/04/18
09:15:37
5.0 / 5
291
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , توییتر , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو