معاون معاونت علمی رئیس جمهور:

دارایی دانش بنیانها با سرعت بیشتری به بهبود اقتصاد کمک می کند

دارایی دانش بنیانها با سرعت بیشتری به بهبود اقتصاد کمک می کند به گزارش سئو سی، معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ابزارهای معاونت علمی این امکان را می دهد که دارایی های دانشی شرکتهای دانش بنیان با سرعت بیشتری بتوانند به بهبود اقتصاد کشور کمک کنند.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، رضا اسدی فرد معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری به همراه ایمان اعیانی مدیرکل ارزیابی شرکت های دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از کارخانه نوآوری آمپر بازدید نمودند.
در این بازدید پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با معرفی شتابدهنده های مستقر در کارخانه و استارتاپها و چگونگی پشتیبانی از آنها تا تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان و مجموعه های حاضر ذیل طرح های شهید احمدی روشن و ره نشان مشترک با بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه ها به عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در مجموعه آمپر پرداخت.
کرمی همین طور به شکل دهی به فب لب تخصصی در عرصه هوشمند سازی خودور در کارخانه نوآوری آمپر اشاره و از امکان حمایت های معاونت علمی را خواهان شد همین طور از میان استارتاپهای کارخانه اسمارت اینجکشن (دستیار هوشمند تزریق) و ژیکال (ارتودنسی پلیمری شفاف) ذیل دو شتابدهنده آمپر درایو و آمپر لایف به ارائه توانمندی ها و دستاوردها و همین طور دغدغه ها و چالش های پیش روی خودرا مطرح نمودند.
در ادامه نیز، مهدی اکبرشاهی مدیر شتابدهنده آمپر درایو به معرفی پروژه ها و استارت آپ های فعال در عرصه هوشمند سازی خودرو، برقی سازی و ذخیره انرژی مدیریت حرارتی ودستیار هوشمند خودرو در این شتابدهنده پرداخت.
اسدی فرد، معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی ضمن استقبال از کارهای این کارخانه اظهار داشت: به طورکلی و به شخصه فضاهایی مانند آمپر که تیم های جوان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کنار هم یک ایده ای را شروع و سپس آنرا به یک محصول تبدیل می کنند و آن محصول را به یک کسب وکاری تبدیل می کنند را دوست دارم و کارخانه نوآوری آمپر با گزارش ها و دستاوردهایی که دارد و تیم هایی که معرفی نمود، مجموعه موفقی است. طراحی فضای جذاب و جمع آوری این نیروها و تیم موفق، اساسا یک نظام ارزیابی، منتورینگ و مربی گری خوبی می خواهد. امید دارم که در سالهای آتی خروجی های بسیار خوبی را از این مجموعه در بازار خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: طبیعتا فرق یک شرکت دانش بنیان با شرکت معمولی در تمرکز بر دانشی است که در این ها اتفاق می افتد. این به این معناست که باید یک موتور نوآوری و تحقیق و توسعه زنده و فعال در این شرکتها وجود داشته باشد. این واحدها قالبا به آدم های باهوش، خلاق و آشنا با روش های علمی و ایده پرداز نیاز دارند تا بتوانند خروجی و دستاوردهای موفقی داشته باشند. این مساله در کارخانه نوآوری آمپر دیده می شود.
اسدی فرد در آخر ضمن تاکید بر زمینه همکاریهای مختلف با کارخانه نوآوری آمپر در عرصه معافیت های مالیاتی، بیان کرد که ابزارهای موجود در معاونت علمی این امکان را می دهد که دارایی های دانشی موجود در شرکت های دانش بنیان با سرعت بیشتری بتوانند به بهبود اقتصاد کشور، بزرگ شدن ظرف اقتصاد کشور و افزایش راندمان کمک نماید و از مدیران مجموعه آمپر خواست تا ضمن تمرکز بر نیازهای موجود در کشور، با توان هر چه بیشتر در این راه قدم بردارند.
کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دو هزار مترمربع و در سه حوزه حمل و نقل، سلامت و سالمندی، ای تی و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب لب تخصصی به عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو درحال فعالیت هست.


منبع:

1402/06/30
13:29:32
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو