معاون سازمان فناوری اطلاعات خبر داد؛

رشد تعداد کاربران پیام رسان های بومی همزمان با شروع سال تحصیلی

رشد تعداد کاربران پیام رسان های بومی همزمان با شروع سال تحصیلی به گزارش سئو سی، معاون سیاست گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: ترافیک پیام رسان های داخلی نسبت به قبل افزایش ۱۰ درصدی داشته است.حامد منکرسی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت استفاده کاربران از پیام رسان های بومی در کشور اظهار داشت: هم اکنون با عنایت به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و احتیاج به استفاده از شبکه های اجتماعی بومی، شاهد بروز تغییرات محسوسی از منظر میزان کاربران در بعضی پیام رسان های بومی هستیم و به نظر می آید، این فرآیند که با رشد فعالیت ها در حوزه آموزش شروع شده است، در ایام آتی هم ادامه پیدا کند.
وی اضافه کرد: در بعضی پیامرسان ها، به صورت تقریبی طی دو هفته اخیر نسبت به پیش از بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، یک میلیون کاربر روزانه افزوده شده است که نشان دهنده استفاده بیشتر دانشجویان و کادر آموزشی از پیام رسان های داخلی است.
منکرسی در ادامه به تغییر ترافیک پیام رسان های داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: همینطور میتوان گفت ترافیک پیام رسان های داخلی نسبت به قبل افزایش ۱۰ درصدی را تجربه کرده است.
وی ضمن اشاره به این که سادگی و سهولت استفاده از پیام رسان های داخلی یکی از پارامترهای اصلی انتخاب پیام رسان است اضافه کرد: به صورت میانگین حدود ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه به صورت منحصر به فرد در پیام رسان های داخلی حضور دارند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات در ادامه به برنامه های توسعه ای پیام رسان های داخلی جهت افزایش استقبال کاربران اشاره نمود و اظهار داشت: درحال پیاده سازی و رایزنی با دستگاههای اجرایی هستیم تا خدمات دولت الکترونیک، خدمات عمومی و همینطور خدمات استعلامی و خدمات پرکاربردی که کاربران روزانه به آن نیاز دارند را به پیام رسان ها اضافه نماییم.
وی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف، درحال آماده سازی زیر ساخت های لازم هستیم تا خدمات جدید و نوآورانه به پیام رسان ها اضافه شود و استقبال از پیام رسان های داخلی افزایش یابد.


منبع:

1402/07/20
16:55:49
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو