آقامیری مطرح كرد؛

تاثیر ورود هوش مصنوعی به سلامت

تاثیر ورود هوش مصنوعی به سلامت به گزارش سئو سی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: با ورود هوش مصنوعی به سلامت سطح بهداشت عمومی بالا رفته و فشار کمتری به بدنه پزشکی جامعه وارد می آید و در منابع دولت نیز صرفه جویی می شود.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، محمد امین آقامیری در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت که بامداد امروز (۲۴ آبان ماه) در محل سالن اجلاس سران کشور انجام شد با اشاره به این که پیاده سازی هوش مصنوعی در سلامت با هماهنگی سازمان ها و ارگان های مختلف به انجام می رسد، اظهار داشت: این جلسه ها در سطح کشور اتفاق می افتد و صاحبان ایده، سیاست گذاران حوزه بهداشت، مسؤولان و نخبگان دانشگاه های کشور و نیز حاکمیت، زنجیره ای را شکل داده اند تا هوش مصنوعی و سلامت با یکدیگر همراه شوند. در شش ماه آتی یا ماه های پس از آن وقتی ارزیابی هوش مصنوعی در عرصه سلامت صورت گیرد، نتایج این جلسه ها و فعالیت و ارزیابی ها به تدریج در زندگی احساس می شود.
وی اضافه کرد: مساله هوش مصنوعی از نظر تغییراتی که در دهه آینده خواهیم داشت بسیار اهمیت دارد و یکی از مصادیق حدیثی است که در جمع فناوران خوانده می شود. فناوری های پایه هوش مصنوعی توسط تعدادی از متخصصان این حوزه شکل گرفته است و این طور نیست که خودش به تنهایی رشد کند بلکه باید بوسیله بخش های مختلف و در عرصه های مختلف رشد می کند. بدین سبب نمی تواند محدود باشد و برای کاربری اش باید دست به دست هم بدهیم و این مساله را به زندگی روزمره وارد نماییم.
آقامیری افزود: بررسی کشورهای دیگر نشان میدهد سه رویکرد در عرصه هوش مصنوعی و سلامت وجود دارد؛ برخی کشورها تمرکز خودرا بر پژوهش های بنیادی این حوزه گذاشته اند؛ گروهی دیگر بر پژوهش های کاربردی تمرکز کردند و برخی کشورها از انتهای زنجیره آغاز نموده و درحال استفاده از خدمات هستند.
وی اضافه کرد: سیاستی که کشورها برای پیشبرد امور خود در این زمینه در پیش می گیرند یکی از اصلی ترین مسائلی است که باید از یک مسیر واحد در کشور شکل بگیرد که به این منظور مجلس شورای اسلامی در برنامه هفتم توسعه تکلیف کرده که برنامه ملی توسعه هوش مصنوعی توسط بازیگران صحنه تهیه و در شورای عالی فضای مجازی تصویب شود.
وی در ادامه اظهار داشت: سلامت نخستین موضوع هوش مصنوعی است که تأثیر مستقیمی بر زندگی مردم می گذارد. موضوعی که در این همایش بررسی می نماییم این است که خود مراقبتی شکل بگیرد و تداخل های دارویی و عواقب دارویی کمتر شود و بدین سان هزینه درمان و لطمه ها کم شود و مصرف کننده ای که سواد پزشکی ندارد زندگی راحت تری را تجربه کند.
آقامیری در آخر اظهار داشت: با ورود هوش مصنوعی به سلامت سطح بهداشت عمومی بالا رفته و فشار کمتری به بدنه پزشکی جامعه وارد می آید و در منابع دولت نیز صرفه جویی می شود.

1402/08/25
14:34:11
5.0 / 5
298
تگهای خبر: بازی , تجربه , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو