تغییر نام صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران ابلاغ گردید

تغییر نام صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران ابلاغ گردید سئو سی: رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه اصلاح اساسنامه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور و تغییر نام آن به بنیاد ملی علم ایران را برای اجرا ابلاغ نمود.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مصوبه «اصلاح اساسنامه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور و تغییر نام آن به بنیاد ملی علم ایران» که ۲۶ دی ماه در هشتصد و نود و چهارمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود، از طرف رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ گردید.
این مصوبه برای اجرا به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور، فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مدیریت حوزه های علمیه کشور، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ابلاغ گردید.
در مقدمه این مصوبه آمده است: افق بلند پیش روی جمهوری اسلامی ایران؛ پیشرفت همه جانبه و مداوم است. لازمه ساختن این آینده و افق روشن، آفرینش های علمی است. علم؛ به مثابه العلم سلطان؛ آشکارترین وسیله عزت و قدرت، مرجعیت و سرآمدی کشور و در مقام خیرالعلم مانفع زیربنای حل مسائل جامعه و ادامه نوآوری در صنعت و اقتصاد کشور است. به تحقیق، سرمایه گذاری در پژوهش های علمی مبتنی بر خلاقیت و انگیزه جدی دانشمندان و پژوهشگران، آینده ای روشن را برای کشور رقم می زند.
در ادامه آمده است: در این جهت و با هدف تحقق بند ۴ اصل سوم قانون اساسی و به استناد بند ۱ سیاست های کلی «علم و فناوری» ابلاغی مورخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ رهبر معظم انقلاب در خصوص «جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان» بوسیله «ارتقاء جایگاه جهانی کشور در علم و فناوری»، «توسعه علوم پایه و تحقیقات بنیادی» و «دستیابی به علوم و فناوری های پیشرفته» و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تاکید معظم له بر دستیابی به قله های دانش جهان، عبور از مرزهای فعلی دانش و شتاب حرکت و جهاد علمی در کشور و به استناد بند ۸ اهداف کلان نظام علم و فناوری سند «نقشه جامع علمی کشور» مصوب دی ماه ۱۳۸۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص «گسترش همکاری در عرصه های علـوم و فنـاوری بـا مراکـز علمی معتبر بین المللی»؛ «صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور» مصوب جلسه ۵۲۲ مورخ ۷ مرداد ۱۳۸۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی به «بنیاد ملی علم ایران» تغییر نام می یابد و این اساسنامه؛ جایگزین اساسنامه مصوب جلسه فوق الذکر با اصلاحات بعدی آن می شود.

1402/11/24
08:39:43
5.0 / 5
120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو